eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Euroligový trůn pro USK i historický úspěch mužů. Pro Čechy byl rok 2015 povedený

📁 Basketbal.cz Extra, Články, Domácí soutěže, Reprezentace, Topstory, Zahraniční soutěže 🕔30.12.2015
Euroligový trůn pro USK i historický úspěch mužů. Pro Čechy byl rok 2015 povedený

Rok 2015 je téměř u konce a to je čas bilancování a všelijakých hodnocení. O zajímavé události nebylo nouze, pojďme si však připomenout ty nejdůležitější z pohledu českého fanouška.

Horší výkony ženské reprezentace nezkazily dojem českých týmů. Ohromný úspěch mužské reprezentace, zlato kadetek na evropském šampionátu v Portugalsku nebo euroligový titul pro USK Praha měly ve světě velký ohlas. Připomínáme 12 nejdůležitějších milníku v roce 2015.

Titul USK v Eurolize

Obrovský úspěch českého klubu na evropské, nebo spíše světové scéně se udál 12. dubna v Praze. Domácí USK totiž nečekaně získal euroligový titul, když ve finále porazil ruského superfavorita z Jekatěrinburgu. I přes roli outsidera trenérka Natálie Hejková skvěle připravila své svěřenkyně na závěrečný turnaj, který se odehrál v pražské Královce.

Pražanky nejdříve v semifinále zdolaly turecký Fenerbahce Istanbul a ve finále proti ruskému celku zvládly lépe obě liché čtvrtiny. V závěru už si USK vítězství pohlídal. O něj se postarala především dvojice Američanek, Kia Vaughnová a Danielle Robinsonová. Subtilní rozehrávačka byla nejlepší střelkyní svého týmu ve finále, její podkošová spoluhráčka zase získala trofej pro nejužitečnější hráčku Final Four. V sestavě českého celku se objevilo celkem pět českých reprezentantek.

Sdílejte tento článek

Podobné články

Děčín po roční pauze znovu ve finále

Děčín po roční pauze znovu ve finále

Nezastavitelný Lamb Autrey nastřílel 30 bodů v šestém semifinále a byl rozhodujícím faktorem Válečníků při obratu proti Svitavám, které nakonec

Více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace