eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Euroligový trůn pro USK i historický úspěch mužů. Pro Čechy byl rok 2015 povedený

📁 Basketbal.cz Extra, Články, Domácí soutěže, Reprezentace, Topstory, Zahraniční soutěže 🕔30.12.2015
Euroligový trůn pro USK i historický úspěch mužů. Pro Čechy byl rok 2015 povedený

Mužská jízda evropským šampionátem

Asi největší úspěch českého basketbalu přivezla mužská reprezentace. Outsider turnaje podával vynikající výkony a trenér Ronen Ginzburg nečekaně dovedl své svěřence do osmifinále evropského šampionátu. Jan Veselý a Tomáš Satoranský hráli jako z partesu a zbytek bojovníků je perfektně doplňoval. Ačkoliv Češi střídali lepší úseky s horšími, osmifinále bylo zasloužené.

Zápas proti Chorvatsku měl jasného favorita, ale to, co se dělo na hřišti, bylo šokující. Češi od startu klání favorizované soky ničili a během utkání vedli až o 30 bodů. Čtvrtfinále proti dominantním Srbům už bylo jako třešnička na dortu, na sílu dalšího balkánského soupeře ale český tým neměl.

Po porážce s Itálií bojovali Češi o možnou účast na olympijské kvalifikaci. Česká reprezentace ve skupině Lotyšům podlehla, ale v zápase o sedmé místo naprosto dominovala. 18. září získali Ginzburgovi svěřenci konečné sedmé místo, což je nejlepší výsledek v historii samostatné České republiky. V roce 2016 tak čeká národní tým boj o účast na olympijských hrách v Rio de Janeiru.

Sdílejte tento článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace