Tuři třetím semifinalistou | Probasket.cz

Tuři třetím semifinalistou

📁 Archiv, Články, KNBL, Topstory 🕔30.4.2019

Favorizovaní Tuři Svitavy nenechali v pátém čtvrtfinálovém utkání nic náhodě a od začátku měli hru pod kontrolou. Pohodlně tak dokráčeli k semifinálovým bránám. Celou sérii tak vyhráli 4 – 1.

Svitavští začali s velkou energií a playmaker Marko se rychle chopil taktovky a dirigoval své spoluhráče k rychlým protiútokům. Ty jim brzy vynesly solidní náskok a vedení 10:4. Domácí těžili z dobré práce pod vlastním košem, což jim dávalo šance k rychlým brejkům. V závěru první čtvrtiny se zdálo, že Svitavy za stavu 19:10 mají nakročeno hned v první čtvrtině k rozhodujícímu úderu, ale Sluneta dokázala snížit manko na tři body. Domáci dominovali v této fázi na doskoku i v počtu střel na koš. Ve 13. minutě se poprvé skóre vyšplhalo do dvouciferného rozdílu (38:27), ale o dvě minuty později po trojce Pavla Houšky to bylo už jen o čtyři body. Tuři si ale rychle vzali dvouciferný náskok zpět a hodně jim pomohl Číž, který dobře bránil jediného klasického rozehrávače soupeře, Wisseha. Rozehrál se také forward Svoboda a tak Svitavy nabíraly na síle. Nástup do druhé půle přinesl domácím další zvýšení náskoku a v polovině třetí čtvrtiny pak i definitivní zlom utkání, když se skóre přehouplo před dvacetibodový rozdíl (74:53). To bylo na soupeře moc, jeho hráči nestíhali rychlé akce domácích, kteří si očividně utkání užívali. V závěrečné čtvrtině už nebylo co řešit a utkání se změnilo v exhibici domácího týmu. Trenér Růžička si mohl dovolit dát minutáž celé lavičce a na výkonu jeho týmu to nebylo znát. Tuři měli navrch zpod koše (56 – 34), z rychlých protiútoků (24 – 5) , i z druhých šancí (19 – 4.

DEKSTONE Tuři Svitavy – SLUNETA Ústí nad Labem 109:71 (30:24, 54:41,79:57)

Body: Svoboda 18, O’Brien 15, Číž 12, Aiken 10, Teplý 9, Puršl 9, Welsch 7, Marko 7, Slezák 7, Novák 6, Jelínek 5, Kovář 4 – Pecka 19 (11 d.), Fait 12, Svejcar 8, Šmíd 6, Maděra 6, Wisseh 6, Šteffel 5, Martin 4, Houška 3, David 2

Doskoky: 47 – 31

Dvojky: 30/51 – 20/44

Trojky: 11/24 – 7/22

TH: 16/23 – 10/14

Asistence: 35 – 20

Ztráty: 5 – 10