Můj dům, můj hrad. Děčín má mečbol | Probasket.cz

Můj dům, můj hrad. Děčín má mečbol

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔29.4.2019

Páté utkání mělo podobné průběh jako první a druhý zápas série. Opava byla častěji ve vedení, ale vynikající děčínská obrana v poslední čtvrtině povolila Slezanům pouze tři koše z pole a ti kvůli vyfaulovaným dlouhánům Gniadkovi a Bujnochovi padli 93-87.

Série se stěhuje do Opavy za stavu 3-2 pro Válečníky, které nezlomila ani šňůra Opavy 0-13 na konci třetí periody. Díky ní hosté otočili na 63-70 a byli na koni. Domácí kupili chyby a vypadalo to, že se Slezané nadechují k rozhodujícímu trháku. Jenže opak byl pravdou. Děčín se brzy po začátku posledního dějství dostal do bonusu a oba klíčoví dlouháni trenéra Czudka Bujnoch s Gniadkem měli po 4 faulech.

Opava se rázem nebyla schopna proti děčínskému šiku prosadit a v útoku neskórovala ze hry 7,5 minuty. Mezitím v útoku řídl Feštr velký obrat, v němž mu sekundoval hlavně Tomáš Pomikálek. Hosté se sice ještě po Dragounově trojce na 84-84 69 sekund před koncem dostali na stav 84-81, ale na více se nezmohli. Tou dobou už dohrávali bez Gniadka s Bujnochem, přičemž druhý jmenovaný chvíli před vyfaulováním nedal poměrně jednoduchou dvojku z pod koše. Hřebíčkem do opavské rakve pak byla Šiřinova ztráta a Armex Sportcentrum mohlo se svými hráči slavit triumf 93-87.

Děčín si pomáhal převahou na doskoku (40-28) a body z vymezeného území (30-18), jakožto i větší bodový příspěvek přidala jeho lavička (45-31). Severočechům nakonec nemuselo vadit ani 17 ztrát. Vyrovnali se Opavě i ve trojkách (11-12), z nichž čtyři trefil nejlepší střelec utkání Feštr (19 bodů). Za Opavu nejvíce přispíval s 16 body Zbránek.

BK ARMEX Děčín – BK Opava 93:87 (21:28, 31:22, 13:20, 28:17)

Body: Feštr 19, Pomikálek 17 (11 doskoků), Ježek 13, Šiška 12, Carlson 11, Autrey 11 (8 doskoků), Landa 6, Žikla 4 – Zbránek 16, Klečka 12, Šiřina 12, Dragoun 11, Gniadek 9, Bujnoch 9 (7 doskoků), Kouřil 8, Švandrlík 8, Jurečka 2
Doskoky: 40 – 28
Dvojky: 20/32 – 11/28
Trojky: 11/25 – 12/32
TH: 20/25 – 29/36
Asistence: 16 – 15
Ztráty: 17 – 12