Zase v závěru. Opava vybojovala sedmý mač | Probasket.cz

Zase v závěru. Opava vybojovala sedmý mač

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔1.5.2019

Větší část utkání sice vedli Válečníci, kteří trefovali těžké střely, ale Slezané se s podporou domácího publika nakonec smáli poslední. Za pomocí 11 trojek i takticky nezvládnutého závěru hostů přehráli Děčín 84-74.

Rozhodující duel je na programu zítra (čtvrtek) od 18h v Děčíně. Slezané tentokrát ubránili Feštra na 4 bodech, ale trápil je tentokrát zejména Ondřej Šiška se 20 body (8/11 střelba z pole). Z dálky vysázel znovu tři trojky Šimon Ježek, jenž dokazuje dobrou formu. Hosté po osmi minutách vedli 14-24, ale ve druhé desetiminutovce nakopl Opavu devíti body kapitán Šiřina a v poločase už žlutí ztráceli jen dva body (45-47).

Důležitá sekvence pro psychologii obou týmu se odehrála na přelomu třetí a čtvrté periody, kdy Slezané šňůrou 11-0 otáčeli na 70-61. Děčín sice držel na dostřel hlavně Šiška, ale v samotném závěru za stavu 77-72 pak Děčín vyrobil zbytečné ztráty a také dvě nesportovní chyby, které pomohly Opavě pojistit triumf. Na vyrovnání série se podíleli 17 body Šiřina, 15 body Kouřil a 13 přidal Klečka. Děčín se po výborném prvním poločase omezil po změně stran jen na 27 bodů, což velmi dobře kopíruje čtvrté utkání série.

BK Opava – BK ARMEX Děčín 84:74 (18:26, 27:21, 19:14, 20:13)

Body: Šiřina 17, Kouřil 15, Klečka 13, Gniadek 11 (6 doskoků), Bujnoch 11 (6 doskoků), Švandrlík 6 (6 doskoků), Jurečka 5, Zbránek 4, Dragoun 2 – Šiška 20, Autrey 12 (7 doskoků), Ježek 11, Krakovič 11, Carlson 10, Pomikálek 6, Feštr 4
Doskoky: 35 – 33
Dvojky: 18/32 – 22/38
Trojky: 11/31 – 8/24
TH: 15/21 – 6/7
Asistence: 17 – 15
Ztráty: 11 – 15