eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Kouřil: Máme dobré střelce na to, aby proměňovali otevřené pozice

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Ostatní domácí soutěže, Rozhovory, Topstory 🕔17.2.2017
Kouřil: Máme dobré střelce na to, aby proměňovali otevřené pozice

Nedařilo se mu podle jeho představ, přesto se značně podílel na vítězství. Radovan Kouřil dokazuje, že mu angažmá v Opavě svědčí a potvrdil to i v semifinále Českého poháru. Proti domácímu Prostějovu nasbíral sedm bodů, po čtyřech doskocích a asistencích. I když měl na kontě tři ztráty, v kategorii plus minus byl nejlepší v týmu. Kvalitní prací v obraně se podílel na vytouženém postupu Opavy do finále.

Radku, poprosím o krátké hodnocení k zápasu.

No, start… To byla velká nervozita v nezvyklé roli favorita a jejich nový cizinec (Rackley, pozn. aut.) se chytil, trefil dvě trojky. My jsme nevěděli, co přesně od něj čekat, trochu nás překvapil, ale pak jsme se ve druhém poločase vrátili do hry, dostali jsme se do naší herní pohody. Chytil se Luděk Jurečka, Kuba Šiřina to dneska taky zvednul a stačila naše hra – zabrat v obraně a bylo to docela v pohodě.

V prvním poločase to byla střelecká bída, potom se to změnilo. Čím to bylo, že dnes zapadalo až ve druhém poločase?

Začali jsme si tvořit lepší střelecké pozice a máme dost dobré střelce na to, aby takové otevřené střely, které jim s Kubou vytváříme, proměňovali.

Rozhodla rotace obou týmů?

Já si myslím, že určitě. To je styl hry, který hrajeme. Točíme deset hráčů, maximálně jak můžeme. U nich to táhli čtyři Američani a zbytek se tam sotva dotkl míče. Oni v druhém poločase určitě ztráceli šťávu a toho jsme využili.

Zdálo se, že jejich hráči byli přemotivovaní, byly tam i nějaké verbální konflikty. Co se přesně odehrávalo na hřišti?

Ten jejich nový hráč se chtěl ukázat, takže musel být určitě nahecovaný. To je riziko toho, když máte v týmu čtyři Američany na perimetru. Každý chce hrát s míčem, ale na hřišti je jenom jeden míč.

Byla u tebe nějaká větší motivace, zahrát si tady v Prostějově?

Pro mě je každý zápas v Prostějově takový speciální a chci se tady vždycky ukázat. Dneska to nebylo úplně ono, ale je tam výhra a to je to, co se počítá!

Zdroj foto: Prostějovský večerník; vecernikpv.cz

Sdílejte tento článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace