eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Skvělý Jurečka režíroval obrat, Opava vyzve Nymburk | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Skvělý Jurečka režíroval obrat, Opava vyzve Nymburk

📁 Články, Domácí soutěže, Ostatní domácí soutěže, Rozhovory, Topstory 🕔17.2.2017
Skvělý Jurečka režíroval obrat, Opava vyzve Nymburk

Please enter banners and links.

Opava po snovém obratu ve druhé půli postoupila do Finále Hyundai Final4. Křídelník Jurečka sestřelil Orly 22 body, když minul jedinou ze svých devíti střel.

Úvodní perioda se nesla ve znamení velké nervozity. Hanáci i s uzdraveným Torrencem Dyckem v sestavě se rychle ujali vedení 9-3. Opavě se vůbec nedařilo v útoku, v první periodě střílela s mizivým procentem 23 z pole. V prostějovském dresu si odbyl premiéru křídelník Rackley, jenž v prvním poločase větral opavskou obranu, která nepůsobila vůbec jistě. Čtyřiadvacetiletý Američan zaznamenal 8 bodů a 5 doskoků, ovšem nejlepším střelcem první půle se stal pivot Marek Souček s 9 body. S jeho obranou měl problém jak Gniadek, který si za deset minut ve hře vyrobil tři fauly, tak i Kvapil. Opava prohrávala o minimálně sedm bodů prakticky po celý poločas, ovšem Slezanům se vydařil jeho závěr – Jurečka potvrdil pověst střelce a svým desátým bodem snížil na 40-33 a rozehrávač Šiřina trefil s klaksonem z půlky. Po dvaceti minutách tak svítil na ukazateli stav 40-36.

A po přestávce Opava udeřila. Velký obrat režírovali Jurečka se Šiřinou, kteří využívali nedůsledností v prostějovské defenzivě. Orlům se navíc přestalo dařit střelecky a po trojkovém faulu Sehnala na Šiřinu to bylo 47-50. Pěti body v řadě se připomněl Jurečka a po koši Cveka Opava vedla už 59-47. Zaknihovala tak nevídanou šňůru 19-0. Hanáci se střelecky odmlčeli na více než šest minut. Z mizérie je vysvobodil až dlouhou dvojkou Dyck, ale na rozjetou Opavu už to stačit nemohlo. Slezané postoupili do finále po výsledku 85:63 a vyzvou v něm Nymburk. Prostějov doplatil na střeleckou nemohoucnost ve druhém poločase a také na 22 ztrát. Nejlepším střelcem utkání se stal s 22 body opavský snajpr Luděk Jurečka, jenž trefil 8 z 9 střel z pole a domácí nenašli recept na jeho obranu. Za Hanáky kontroval se 16 body (a 9 doskoky) Marek Souček.

Pokračování: 1 2
Sdílejte tento článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace