eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Český pohár pro Nymburk, bronz putuje do Pardubic | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Český pohár pro Nymburk, bronz putuje do Pardubic

📁 Články, Domácí soutěže, Ostatní domácí soutěže, Topstory 🕔19.2.2017
Český pohár pro Nymburk, bronz putuje do Pardubic

Please enter banners and links.

Papírový favorit splnil očekávání, byť ani s Opavou to navzdory výsledku neměl Nymburk jednoduché.

72-52. Tak zní výsledek finálového mače Hyundai Final4 mezi Nymburkem a Opavou. Přesto ještě na konci třetí periody Slezané snížili na hratelných 51-43, ale to už bylo z jejich strany vše. Nymburk skvěle bránil, v poslední periodě dovolil soupeři jen 8 bodů a absolutorium si vysloužil MVP celého turnaje – Howard Sant-Roos. Kubánec ubránil opavské rozehrávače Šiřinu s Kouřilem a navrch přidal 15 bodů, 8 doskoků a 7 přihrávek. Nymburk svého rivala přeskákal 50-32, jenže v útoku nečekaně dominovala Czudkova družina v poměru 16-14. Právě opavský lodivod byl kotlem příznivců svého týmu několikrát vyvoláván a dokonce byl k vidění i transparent Czudek na Hrad. Nymburk potvrdil pověst suveréna, byť ani semifinále s Pardubicemi, ani finále nebylo zcela jednoznačnou záležitostí a to je pro basket v Česku jen dobře. Opavské stříbro v poháru je velmi cenné, byť jej kouč Czudek řadí až za bronz z roku 2014.

„Český pohár jsme měli hodně vysoko. Využili jsme los, který k nám byl příznivý, ale nebylo to jednoduché. Když se vrátím zpátky – zápas v Ostravě jsme měli málem prohraný a vrátili jsme se do hry. Zápas s Prostějovem jsme zvládli ve druhém poločase. Dneska nemůžu klukům nic vytknout. Nymburk ukázal svou kvalitu už včera, když porazil silné Pardubice. A dneska vyhrál zaslouženě,“ poděkoval svým svěřencům i přes porážku lodivod Opavy Petr Czudek.

„Pamatuji si tři roky zpátky, kdy jsme v Poháru hráli proti Pardubicím a vyhráli v prodloužení. Dnes jsme hráli opět proti dobrému týmu. Opava je unikátní tým, který v Evropě nepotkáte. Malý tým, plný forwardů. Hrají velmi pěkně, spolu. Na začátku sezony jsme si určili cíle a ty teď postupně plníme,“ byl spokojen kouč Nymburku Ronen Ginzburg, jenž nezapomněl vyseknout poklonu i pro hráče Opavy.

 

Souboj o třetí místo byl od prvních minut jednoznačnou záležitostí pro pardubické borce. Domácí trenér Choleva šetřil některé své opory na pondělní ligový duel s Ústí nad Labem, a tak příležitost dostali plnými doušky hráči jako Nábělek, Goga, Choleva, či Vašát. Beksa svého soupeře nemilosrdně drtila v útoku, už po prvním poločase vedla 28-60, když střílela z pole obdivuhodně přesně (66 %). Hosty táhl za bronzem zejména 19-bodový Kamil Švrdlík, Orly srazily opět ztráty (22) a také velmi nepřesná střelba.

„Turnaj se nám bůhví jak nepovedl. Ano, s Opavou jsme chtěli vydržet víc, dneska to bylo zase o něco těžší. Mohli jsme ale předvést víc. Tím myslím hlavně v obraně. Nevedlo se nám. Hodně jsme střídali a hráli hráči, kteří toho zase tolik nenahráli. Opory se moc neprosazovaly,“ řekl kouč domácích Orlů Zbyněk Choleva.

„Jsem šťastný za to, co jsme dnes předvedli. Splnili jsme, co jsme si řekli, ale samozřejmě jsme zklamaní a měli bychom být zklamaní, protože jsme prohráli včera. Měli jsme dobrou šanci na výhru. I přes porážku jsme do toho museli jít dneska s čistou hlavou a získat třetí místo, což byl náš úkol,“ konstatoval trenér Pardubic Levell Sanders.

Výsledky:

Finále: ČEZ Basketball Nymburk – BK Opava 72:52 (19:14, 21:14, 16:16, 16:8)

Body: Sant-Roos 16, Allen 15, Kříž 12, Benda a Simpson po 8, Hruban 6, Lawrence 3, Svoboda 2, Peterka a Holt po 1, Welsch 0 – Gniadek 11, Kouřil 9, Cvek, Bujnoch a Jurečka po 6, Dragoun 5, Šiřina 4, Kvapil 3, Blažek 2, Klečka a Zbránek 0

Doskoky: 50 – 32

Trojky: 8 – 4

TH: 6/12 – 10/19

Asistence: 18 – 11

Ztráty: 20 – 15

Fauly: 20 – 22

 

O bronz: Orli Prostějov – BK JIP Pardubice 51:90 (16:28, 12:32, 8:17, 15:13)

Body: Fitzpatrick 9, Simmons 7, Souček a Jacobs po 6, Goga a Nábělek po 5, Sehnal a Rackley po 4, Talley 3, Novák 2, Choleva a Vašát 0 – Švrdlík 19, Pandula 12, Wall 11, Autrey 10, Kohout 8, Burnett, Škranc a Potoček po 6, Půlpán a Roub po 4, Kotas a Nečas po 2

Doskoky: 37 – 45

Trojky: 5 – 6

TH: 8/13 – 8/13

Asistence: 8 – 17

Ztráty: 22 – 12

Fauly: 18 – 18

 

Foto: basket-nymburk.cz

Sdílejte tento článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace