Kolín konečně vyhrál, Děčín potupen v Nymburce | Probasket.cz

Kolín konečně vyhrál, Děčín potupen v Nymburce

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔9.10.2016

Opava vedla v zápase s USK Praha jen 8,5 minuty, přesto nakonec uhájila domácí palubovku. Slezané velebí Jakuba Blažka, který zachoval pevné nervy a trojkou 25 sekund před koncem uťal plány Sov na export dvou bodů do hlavního města. Hosté sice ještě měli možnost překlopit vítězství na svou stranu, ale dalekonosná střela Jaromíra Bohačíka (jinak nejlepšího střelce zápasu se 16 body) se neujala a slavit mohli domácí. Vysokoškoláci přitom vedli v polovině třetí čtvrtiny po Marešově koši už 43-50 a navíc měli k dispozici útok. Výpadek v útoku a šňůra Opavy 10-3, na níž se podíleli Blažek s Gniadkem však znamenala srovnání na 53-53. V poslední části se oba celky tahaly o každý bod, avšak šťastnější byla před svými diváky Opava, která je tak v tabulce s bilancí 4-1 aktuálně druhá, o skóre před Prostějovem a Pardubicemi. Pražané jsou osmí (2-3).

Pokračování: 1 2 3 4 5