Kolín vyhrál v Ústí. Barhamovým 28 bodům navzdory | Probasket.cz

Kolín vyhrál v Ústí. Barhamovým 28 bodům navzdory

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔1.2.2016

Nedělní dohrávku ovládli Medvědi díky Vocetkově přesné ruce v závěru a osobnosti Bojana Bakiče.

V Ústí nad Labem se pomalu stává situace kritickou. Svěřenci Martina Stavěla znovu prohráli doma a na osmou Ostravu v současnosti ztrácí dvě výhry. Proto Pandy vzhlížejí ke středečnímu duelu v Brně, v němž neberou nic jiného, než vítězství. V nedělním utkání s Kolínem domácí od počátku prohrávali, Kolín trestal jakoukoliv chybu Ústí v obraně a dobrým pohybem nedopřával ústeckým střelcům mnoho otevřených střel. V polovině druhé čtvrtiny odpoutal Bakič košem s faulem hosty do dvanáctibodového trháku, jenž však Ústí do přestávky zredukovalo na přijatelný pětibodový deficit.

Domácí nastoupili už i s novými tvářemi, z nichž se dařilo především Kendallu Anthonymu, jenž doručil 14 bodů a 3 přihrávky. To Litevec Laurynas Mikalauskas se do hry příliš nedostal. Hlavní úlohu hrál kromě Anthonyho také obvyklý lídr Slunety Andrew Barham a byl to právě americký ostrostřelec, jenž trestnými hody v závěru třetího dějství otočil na 63-62 pro Severočechy. Skinner s Vocetkou však na začátku poslední desetiminutovky otočili a po nájezdu Hunta to bylo 68-73.

Mírný náskok si hosté drželi až do konce, kde je podržel trojkou Bakič a osmi trestnými hody po taktických faulech Ústí Michal Vocetka. Kolínský křídelník ozdobil svůj výkon poslední periody 13 body. Nejlepším střelcem utkání se stal s 28 body Barham, bodovým lídrem Kolína pak zůstal s 21 body Bakič. Kolín má v tabulce KNBL aktuálně bilanci 12-14.

Sluneta Ústí nad Labem – Geosan Kolín 84:88 (16:20, 25:26, 22:18, 18:24)

Body: Barham 28, Anthony 14, Pecka 10 (8 doskoků), Votroubek 10 (8 doskoků), Čarnecký 8 (5 asistencí), Abercrombie 8, Hooker 4 – Bakič 21, Vocetka 18, Skinner 12 (9 doskoků), Ličartovský 8, Glover 7, Horák 6, McEachin 6, Hunt 6, Machač 4 (7 doskoků)

Doskoky: 34 – 38

Trojky: 6/20 – 8/24

Šestky: 16/16 – 18/21

Asistence: 14 – 10

Ztráty: 10 – 14

Fauly: 23 – 19