Nymburk zvládl utkání s Karlovými Vary a pojedenácté vyhrál

📁 Články, Domácí soutěže, Topstory, ŽBL 🕔29.11.2015

Nejvyšší ženská Bonver ŽBL má stále dva neporažené celky. Kromě suverénního USK také Nymburk nepoznal hořkost porážky a i přes vyrovnaný první poločas si ve 12. kole poradil s Karlovými Vary. Díky dobré obraně nakonec zvítězil rozdílem 20 bodů a prakticky zkopíroval vývoj prvního vzájemného duelu.

Opačné starosti řeší ve Strakonicích. V souboji celků z dolní poloviny tabulky Jihočešky vůbec nestačily na Slovanku a na první vítězství marně čekají.

Nymburk zastavil Reisingerovou ve druhé půli

Nymburk nečekal lehký soupeř, k Labi zavítaly Karlovy Vary. A hned v první půli dokázaly, že na postupových příčkách do play-off nejsou náhodou. Hra byla vyrovnaná, skóre se neustále přelévalo a pivotka Julia Reisingerová opět dominovala. Za první poločas stihla nastřílet 20 bodů, podpořila ji dvojice Sehnalová a Kušlitová.

Po přestávce ale hostující hráčky ztratily dech. Ještě na začátku třetí čtvrtiny získaly mírné vedení, ale Nymburk bodovou šňůrou 13:0 otočil vývoj. Favorita k vítězství dirigovala skvěle hrající Veronika Bortelová, která nakonec skončila s 15 body, osmi asistencemi, pěti doskoky a sedmi získanými fauly. Nymburské basketbalistky navíc utáhly obranu a pět bodů Jessicy Kusterové v řadě během závěrečné periody utkání rozhodlo. Domácí hráčky jsou letos v lize stále neporažené.

Julia Reisingerová dala v druhém poločase jediný bod, Dana Kušlitová přispěla už jen dvěma body a nakonec s úspěšností střelby pod 15 procent nasbírala pouze sedm bodů.

Střelecký výpadek stál Pražanky naději na vítězství

I přes vítěznou sérii v lize trutnovské basketbalistky nepředvádí suverénní výkony, porážka ve Středoevropské lize na sebevědomí rozhodně nepřidala. A dnešní začátek zápasu se Kaře vůbec nepovedl. VŠ Praha získala v úvodní čtvrtině až šestibodový náskok a začalo se schylovat k překvapení.

Domácí hráčky ale tento scénář rychle odmítly. Totální výpadek Pražanek znamenal šňůru 23:0, na kterou už Benešovy svěřenkyně nedokázaly zareagovat. Trutnov skvěle bránil a do druhého poločasu získal šestnáctibodové vedení.

Ačkoliv se průběh hry během druhé půle vyrovnal, Trutnov si bodový odstup pohlídal. K velmi dobře hrající Petře Záplatové se nikdo v ofenzivě nepřidal, kromě ní žádná další hráčka nepřidala více než osm bodů. Pět domácích basketbalistek dosáhlo na dvouciferný počet bodů, Lenka Pazderová se blýskla 18 body a osmi doskoky.

Strakonice selhaly i proti Slovance

Důležitý souboj se odehrál na jihu Čech, do Strakonic přijela mladoboleslavská Slovanka. A ta od začátku udávala tempo. Domácí však díky trojkám Voráčkové a Musilové snížily a nebýt horší obrany, mohlo být manko menší než sedm bodů.

Po přestávce ale Strakonice naprosto selhaly. Bezradnost v útoku se projevila na pouhých deseti bodech v druhém poločase, Slovanka si díky solidní obraně odvezla jasné vítězství. Pro mladý tým domácích se situace hodně komplikuje, debakl s rivalem na sestupových příčkách je špatnou vizitkou. Kromě mizerné střelby nestačily domácí ani na doskoku, kde dominovaly cizinky Warnerová a Gobeljičová. Skvělou střelbou se naopak prezentovala Tereza Vorlová, autorka 28 bodů, když minula jen tři střely z pole. Dalším faktorem byla nedisciplinovanost domácích, problémy s fauly měly Musilová a Krejčová. Obě se vyfaulovaly na začátku posledního dějství.

Již včera Valosun Brno jasně ovládl zápas proti SBŠ Ostrava. O utkání jsme informovali ZDE.

DSK Basketball Nymburk – BA Karlovy Vary 74:54 (17:16, 36:34, 56:45)

Bortelová 15, Kusterová 12, Šikšniutéová a Taylorová po 10, Hamplová a Chomenčuková po 7, Huňková 6, Šípová 5, Skokanová 2 – Reisingerová 21, Zuzáková 8, Kušlitová 7 a 10 doskoků, Sehnalová 6, Šmídková 3, Malečková, A. Andělová, Řeháčková a Rokošová po 2, Drahokoupilová 1

Trestné hody: 21/28 – 17/26

Trojky: 5/16 – 3/10

Doskoky: 44 – 31

Ztráty: 23 – 22

Fauly: 24 – 24

Kara Trutnov – VŠ Praha 82:63 (17:23, 46:30, 64:48)

Pazderová 18, Russellová 16, Uhrová 11, Cadyová a Vondráčková po 10, Miloševová 9, Nagyová a Fallová po 4 – Záplatová 24, Bakajsová 8, Nováková 7, Pohunková 6, Pudláková a Sládková po 5, Krejzová 4, Mircová a Opočenská po 2

Trestné hody: 19/21 – 23/31

Trojky: 3/14 – 4/16