Brňané zvládli baráž a zahrají si NBL i v příštím roce

📁 1.liga můžů, Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔11.5.2015

Brněnský basketbal bude mít i v příští sezóně zastoupení v nejvyšší soutěži mužů. Jihomoravané zvládli barážový duel proti Hradci Králové, ve druhé polovině byli jasně lepší a nakonec zvítězili o 20 bodů.

Hostům z východních Čech nepomohl ani výkon talentovaného Martina Peterky. Nejmladší člen basketbalové rodiny zaznamenal 22 bodů, 13 doskoků a 7 získaných faulů, efektivitou byl nejlepším hráčem utkání. V dresu Brna dominovala rozehrávačská dvojice Ondřej Šiška – Steven Bennett.

Po dobrém úvodu Brna vyrovnaný duel

Už od začátku se projevily zkušenosti Brňanů s nejvyšší soutěží. Domácí si vytvořili mírné vedení, k tomu pomohla i parádní smeč Ondřeje Šišky, jenž využil nepozornosti hradecké obrany. Hradečtí však postupně srovnali krok. Domácímu týmu dělal největší problémy Martin Peterka.

Sokolové se v průběhu první půle dostaly několikrát na dostřel, ovšem domácí klub soupeře do vedení nepustil. Na doskoku dominoval Ondřej Dygrýn, svým spoluhráčům v obraně hodně pomohl. Do přestávky si Jihomoravané vytvořili šestibodový náskok.

Prášil pojistil výhru

Do druhé půle vstoupili domácí opět s velkou vervou. Hradečtí se nedokázali prosadit v útoku a po čtyřech minutách třetí čtvrtiny prohrávali o 12 bodů. Jediným aktivním střelcem v dresu Sokola byl jen Martin Peterka, který byl také jediným dvouciferným střelcem svého týmu.

V poslední periodě už Brno jistilo vedení. Pět minut před koncem trefil Jaroslav Prášil dvě trojky v rychlém sledu a tím definitivně rozhodl utkání. Oba trenéři dali v závěru příležitost méně využívaným hráčům.

Brňané v klíčovém zápase udrželi nejvyšší soutěž mužů i pro příští rok. Na konci další úspěšné sezóny hradeckého basketbalu tak museli jeho hráči zkousnout druhou porážku v řadě. Po prvoligové porážce ve finále s Litoměřicemi se jim nepodařilo zdolat ani zkušenější celek z Brna.

Výsledek

MMCITE Brno – Sokol Hradec Králové 83:63 (19:12, 36:30, 61:48)

Šiška 16, Krakovič 15, Bennett 14, Prášil 10, Zachrla 8, Norwa, Šmíd a Jokl po 6, Marič 2, Dygrýn 11 doskoků – M. Peterka 22 a 13 doskoků, O. Peterka 9, Mahler 8, Šírek 6, Dlugoš a Majerík po 5, Kiršbaum 4, M. Svoboda 3, Bahník 1

Trestné hody: 22/10 – 35/26

Trojky: 5 – 3

Doskoky: 55 – 35

Fauly: 29 – 20

Ztráty: 12 – 13

Ilustrační foto: basketbrno.cz