Liga U17 – Zaváhal Děčín a Kroměříž | Probasket.cz

Liga U17 – Zaváhal Děčín a Kroměříž

📁 Články, Domácí soutěže, Mládež, Topstory 🕔18.2.2015

Skupina A

Na programu bylo o tomto víkendu ligové klání kadetů a ve skupině A zaváhali z elitní pětice pouze hráči Děčína. Horejsek se totiž hned v sobotním utkání střel s dalším celkem z horních pater tabulky a s Vyšehradem. Vzájemný duel 2. a 4. týmy soutěže tak přinesl hned od samého začátku vyrovnanou partii. Rozhodovat o vítězství tak musela až závěrečná čtvrtina utkání. V ní se přece jen dařilo hostujícímu Sokolu. Kvapil nastřílel 29 bodů a Vyšehrad zvítězil těsně 72:70.

Jak Vyšehrad, tak i Děčín slavil úspěch i ve druhém víkendovém zápasem. Ovšem Horejsek k němu dokráčel mnohem snadnější, než Sokol. V domácích podmínkách se totiž střetl s předposledním Českým Brodem a jasně zvítězil 88:58. To Vyšehrad tentokrát putoval do Liberce. Kondoři se nacházejí na 6. místě soutěže a stejně jako Děčín sehráli s hostujícím týmem velmi vyrovnanou partii. Tentokrát byl rozdíl mezi oběma celky ještě o bod těsnější, než sobotní střetnutí, ale opět se šťastnějším koncem pro hráče z Prahy, kteří tak slaví další důležité body po výhře 73:72.

I Kondoři si o víkendu připsali jedno jasné vítězství a to odskákal kdo jiný než Český Brod. Ten opět na své soupeře nestačil a ztrátu začal nabírat již ve 2. čtvrtině. Šimon vsítil 26 bodů a Liberec zvítězil 96:56.

Stejní soupeři čekali i na zbývající členy čela tabulky. Tedy na Žižkov a Domažlice. Jak Jiskra, tak i Sokol se představili v domácích podmínkách v soubojích s Budějovicemi a Táborem a v obou případech dokázali domácí hráče jasně potvrdit roli favoritů. Nejdříve v Žižkově narazili Tigers. České Budějovice na Sokol ztráceli hned od začátku a jasně prohráli 70:47. Nic na stylu hry se v podání hostující celku nezměnilo ani v souboji s Jiskrou. Ta tentokrát úřadovala už od úvodní čtvrtiny a i ona vyhrála jasně 84:63.

Možná ještě hůře dopadl Tábor. Ten je v tabulce sice těsně před Tigers, ale o víkendu schytal ještě větší porážky, než právě hráče Českých Budějovic. V sobotním utkání v dresu Jiskry střílela dvojice Schreiber a Anderle, která přispěla k výhře Domažlic 84:49 celkově 35 body. To na Žižkově dostal oslabený Tábor o den později ještě větší příděl. Kučera zaznamenal 20 bodů a domácí Sokol zvítězil 107:54.

Dobrou možnost k nahánění bodů měli o tomto víkendu hráči Chomutova a Ústí nad Labem. Hráči Levhartů a Slunety totiž ve svém venkovním výjezdu zamířili na palubovku posledního a trápícího se Kladno, který ještě tento rok nevyhrálo jediný duel a ani nyní se na tom nic nezměnilo. Už v pátek si tak na Sokolu smlslo Ústí, které díky 22 bodům Maděry zvítězilo hladce 80:33. Ještě více bodů se pak fanoušci v koši Kladna dočkali v neděli. To totiž Levharti přehodili 100 bodovou hranici a také oni jasně zvítězili 101:50.

A na rozdíl od Slunety se Levhartům o víkendu dařilo v obou hraných duelech. To totiž Chomutov před Kladnem změřil síly s tabulkovým rivalem se Sokola Pražského a domácí „B“ tým se mu podařilo porazit. Pomohl především Karlovský, který 30 body pomohl k vítězství 74:55. To co se Pražanům nepodařilo v sobotu si pak vynahradili v nedělní těsné koncovce duelu s Ústním, který nakonec vyhráli 68:66.

17. kolo

Sokol Karviná     –     Jiskra Kyjov          (42:48)     (14:9 27:21 38:31)

BCM Ostrava     –     SAM BŠM Brno          (59:71)     (13:14 33:42 49:56)

BC Vysočina     –     SK UP-BCM Olomouc         (70:47)     (18:15 38:21 56:35)

BC Kolín     –     BK Opava         (78:66)     (21:12 37:34 54:50)

Tesla Pardubice     –     Slavia Kroměříž         (92:55)     (22:10 42:21 67:34)

Baskeťáci TJ Sokol Josefov     –     SKB Zlín          (74:63)     (12:17 38:32 63:40)

18. kolo

BCM Ostrava     –     Jiskra Kyjov         (70:55)     (20:12 40:21 55:38)

Sokol Karviná     –     SAM BŠM Brno         (65:71)     (28:16 37:35 54:54)

BC Kolín     –     SK UP-BCM Olomouc          (71:55)     (10:14 35:27 50:47)

BC Vysočina     –     BK Opava         (77:44)     (24:8 40:22 59:32)

Baskeťáci TJ Sokol Josefov     –     Slavia Kroměříž         (67:56)     (13:12 40:26 55:39)

Skupina B

I zde se dařilo vedoucím týmům celé soutěže, tedy až na Kroměříž. Slavia totiž tento víkend nezvládla čekal ji propad tabulkou na 4. místo. Teď už ale k těm úspěšnějším celkům tohoto víkendu.

Lehké kolo čekalo v domácích halách jak na vedoucí Vysočinu, tak i na druhý Kolín. Oba rivalové totiž přivítali poslední a předposlední Opavu s Olomoucí a ani v jednom případě svým soupeřům nedali šanci. V Jihlavě dokázala Olomouc držet krok pouze v úvodní čtvrtině a pak jasně prohrála 70:47. To v Kolíně sehrála mnohem vyrovnanější střetnutí. Do závěrečné čtvrtině se šlo za stavu 50:47, ale rozstřílel se Šafařík, autor 23 bodů pomohl Kolínu k bodům po výhře 71:55.

Kolín pak měl lehké problémy i s Opavou. Opět o své vítězství museli domácí hráči zabojovat v závěrečné čtvrtině, když do ní nastupovali s vedením o pouhé 4 body, ale opět se jim vyhrát podařilo a stále tak dotírají na vedoucí Vysočinu po výhře 78:66. To právě Jihlava si s Opavou takové problémy nedělala. Už po úvodní čtvrtině vedli její hráči o 16 bodů a nakonec zvítězili 77:44.

Jak už bylo zmíněno, o tomto víkendu tak trochu narazila Kroměříž a hlavně v Pardubicích do byl extrémně silný náraz. Tesla je sice až na 9. místě celé soutěže, ale tento víkend se ji povedl a katapultoval ji zpět k bližšímu kontaktu se zbytkem pole. V domácím prostředí se Pardubicím navíc dařilo vše na co sáhly, z čehož pramenila možná až překvapivě vysoká výhra nad Slavií 92:55. Aby toho nebylo málo, tak si hráči Tesly vyšlápli i na Zlín. Ten také odpadl už ve 2. čtvrtině a domácí tak zvítězili 75:56.

Ještě hůře pak na tom byli hráči Kroměříže po nedělním boji v Josefově. Domácí Baskeťáci nejdříve po otočeném vývoji utkání porazili Zlín 74:63 a na zápas o 3. místo byli tak náležitě připraveni. To se také začalo brzo projevovat. Oba celky nejdříve trápila úspěšnost střelby, ale ve 2. čtvrtině už se domácí dostali do té správné pohody a začali svým soupeřům bodově odskakovat. Baskeťáci nakonec zvítězili zaslouženě 67:56.

Na 10. místě se tak trochu i díky úspěchům Pardubic osamostatnila Ostrava. Avšak i hráči BCM slavili alespoň částeční úspěch díky vítězství nad Kyjovem. Jiskra celkově neprožila dobrý víkend. Nejdříve se trápila spolu s domácími hráči v Karviné. Vzájemný souboj nabídl plno nepřesností a nakonec vítězství Jiskry 48:42. Tyto chyby si pak hostující celek přivezl i do Ostravy, zde je však už domácí dokázali trestat a zvítězili 70:55.

Poloviční úspěch slavila Ostrava pouze i díky porážce od Brna. To se tak po povedeném víkendu dostalo už pouze jednu výhru za Kroměříž a dá se čekat tvrdý boj o tyto pozice. BŠM dlouho v Ostravě s domácími hráči bojovalo a přetahovalo se o vedení. To nakonec dokázalo Brno na pevno držet až v závěrečné čtvrtině a zvítězilo 71:59. I souboj v Karviné byl více než vyrovnanější záležitostí a domácí Sokol i dlouho vedl. Opět však rozhodovala 4. čtvrtině a opět slavilo úspěch Brno, tentokrát 71:65.