Západ ovládl NBA All-Star Game | Probasket.cz

Západ ovládl NBA All-Star Game

📁 Články, NBA, Topstory, Zahraniční soutěže 🕔18.2.2015

Hlavní událostí, která hýbe NBA, bylo víkendové setkání největších hvězd, při příležitosti 64tého utkání NBA All-Star Game v New Yorku. Utkání hostila Medison Square Garden za oba New Yorkské celky ( New York Knicks a Brooklyn Nets). Naposledy se zde hvězdy sešly v roce 1998. Hlavními trenéry byli zvoleni Mike Budenholzer z Atlanty jako zástupce Východu a Steve Kerr z Golden State Warriors za Západ. Základní pětka obou sestav byla vybrána z řad diváků. Ostatní hráče vybírali trenéři. Nejvíce hlasů získal Stephen Curry z Golden State Warriors. Bohužel ani největším hvězdám NBA se nevyhýbají zranění a tak základní sestava Západu musela oželet hned tři hráče.

Stephen Curry – Golden State Warriors – 2. účast – 1,513,324 hlasů

Kobe Bryant – Los Angeles Lakers – 17. účast – 1,152,402 hlasů – nenastoupil pro zranění

Anthony Davis – New Orleans Pelicans – 2. účast – 1,369,911 hlasů – nenastoupil pro zranění

Marc Gasol – Memphis Grizzlies – 2. účast – 795,121 hlasů

Blake Griffin – Los Angeles Clippers – 5. účast – 700,615 hlasů – nenastoupil pro zranění

LaMarcus Aldridge – Portland Trail Blazers – 4. účast – nastoupil v základní sestavě

Dirk Nowitzki – Dallas Mavericks – 13. účast – nahradil Anthony Davise

Samotné utkání přineslo nejvíce bodů v historii NBA All-Star Game. Západní konference v něm porazila Východ 163:158. Nejvíce zářící hvězdou se stal Russell Westbrook, jenž stanovil rekordní počet bodů za poločas v dějinách těchto her. Rychlík z Oklahomy nastřílel za první půli 27 bodů a celkově zakončil utkání na 41 bodech. O pouhý bod více nastřílel v roce 1962 Wilt Chamberlain. James Harden přidal 29 bodů, 8 doskoků a 8 asistencí. Nejlepším střelcem Východu byl LeBron James s 30 body. Velmi osobitý dojem zanechal v New Yorku střelec Kyle Korver. Lídr trojkových tabulek ukončil zápas s 21 body za sedm proměněných trojkových hodů. Nejvíce účastí měl na svém kontě Tim Duncan, jenž nastoupil k utkání popatnácté. Největší číslo v tomto ohledu má na svém kontě Kareem Abdul-Jabbar s 18ti účastmi. Trenér Mike Budenholzer nechal hrát v první čtvrtině čtyři své svěřence z Atlanty (Horford-Teague-Millsap-Korver). Ocenění MVP si bez velkého překvapení odnesl nejlepší střelec vítězného celku Russell Westbrook.