EXT U17 – Nymburk si udržuje vedení | Probasket.cz

EXT U17 – Nymburk si udržuje vedení

📁 Články, Domácí soutěže, Mládež, Topstory 🕔22.12.2014

Před vánoční přestávkou byly na programu poslední letošní zápasy extraligy kadetů. Avšak už 10.12 si svůj zápas předehrály týmy Nového Jičína a Ostravy. Jasným favoritem v tomto souboji byl hostující celek z Ostravy. Její hráči se nacházejí na špici tabulky, kdežto soupeř z Nového Jičína je bez jediné výhry beznadějně na posledním místě. A utkání podle toho také vypadalo. Hned v první čtvrtině se hosté ujali vedení, které po celý průběh střetnutí navyšovali. I přesto, že v domácím dresu zářil Rudolf, který nastřílel 30 bodů, Nový Jičín znovu prohrál, tentokrát 102:60. Odvetný duel bez přeložen až na 21.1. 2015.

Dařilo se i vedoucímu družstvu z Nymburka. Jeho hráči také odehráli své bitvy v mírném předstihu  a soupeřem jim byly Pardubice. Oba výběry se nacházejí v tabulce na odlišných pozicích, domácí Nymburk je ve vedení, kdežto Synthesia je momentálně až na 10. místě tabulky, a důvodem toho jsou i tato vzájemná měření sil. První klání se odehrálo již ve čtvrtek v Nymburce a domácí od začátku potvrzovali roli favoritů. Kolář a Kotásek zaznamenali shodně 17 bodů a Nymburk zvítězil 71:52. To v páteční odvetě však byla tentokrát domácí Synthesia vyrovnanějším soupeřem. Pardubice totiž předvedly parádní výkon  a do závěrečné čtvrtiny šly oba mančafty za vyrovnaného stavu. V závěrečných minutách však přesnější ruce a pevnější nervy udrželi hráči Nymburka a triumfovali 59:56.

Ani Sparta nezaváhala a už ve čtvrtek si v domácím střetnutí připsala vítězství nad Plzní. Lokomotiva se stejně jako Pardubice nachází ve spodních patrech tabulky a proti momentálně druhé Spartě neměli hráči Plzně šanci. Kulčák si v domácím dresu připsal 21 bodů a Sparta vyhrála 62:49. Odvetu pak Pražané zvládli ještě mnohem lépe a v sobotu uštědřili Plzni mírný debakl. Už v poločase vedli hostující hráči o 33 bodů a Sparta nakonec zvítězila 93:43.

Propad z vedoucích pozic čekal na Sokol Pražský. Ten se před víkendem mohl pyšnit bilancí 7 výher a 3 porážek, ale dva zápasy s Pískem stáhly Sokol až na 5. místo v tabulce. V sobotu bylo na programu utkání v Praze a diváci mohli vidět parádní útočný basketbal. Oba týmy se spíše soustředily na útok, než na obranu a výsledkem toho byly střelecké hody. V domácím dresu se dařilo Hartigovi, který vstřelil 22 bodů, ale na straně druhé byla dvojice Mikolášek a Svoboda, oba dohromady zaznamenali 48 bodů a Sršni uspěli v poměru 81:79. I odveta pak patřila těsně Písku. Ten v domácím prostředí dlouho držel nad Sokolem dostatečné vedení, ale i přesto v závěrečné čtvrtině Pražené náskok prakticky vymazali. V koncovce se však opět dařilo Sršňům, kteří se po triumfu 60:56 dostali na 7. místo tabulky.

Před Sokolem se v tabulce nachází ještě hráči Prostějova. Orli v domácím prostředí v sobotu těsně přehráli Brno. Vzájemný souboj byl od začátku vyrovnanou záležitostí, i když mírně navrch měl Prostějov, který zvítězil 79:74 a to hlavně díky 38 bodům, o které se postaral Váňa. Odveta však patřila Brnu. To v domácím prostředí ovládlo první poločas a zdálo se, že si pohlídá i vítězství, ovšem 3. čtvrtina se naopak povedla Orlům a do závěrečné fáze hry šli dokonce s vedením o jeden bod. Ovšem v závěru duelu se zase začalo střelecky dařit Brnu, které si připsalo zisk za výsledek 64:59.

Dvě vítězství si před Vánoci připsali i hráči USK. Ti se střetli s Litoměřicemi a první klání bylo na programu v Praze a úspěšnější v něm byli domácí hráči. Hned od začátku si Pražané vypracovali vedení, které si udrželi až do konce a triumfovali 74:65. I odveta se nesla v podobném duchu jako řežba v Praze. Opět si hráči USK hned v úvodu vypracovali vedení, které pak udržovali po celý průběh střetnutí a zvítězili i podruhé, tentokrát 69:59.

1. kolo

Sokol Pražský     –     Sokol Písek          (79:81)     (20:22 43:34 63:58)

USK Praha     –     Slavoj Litoměřice         (74:65)     (22:18 45:29 60:47)

BK Loko Plzeň     –     GBA Sparta Praha          (43:93)     (6:19 17:50 31:74)

BA Nymburk     –     Synthesia Pardubice          (71:52)     (15:8 35:27 51:38)

Orli Prostějov     –     JBC Brno         (79:74)     (26:21 45:44 61:58)

12. kolo

Sokol Písek     –     Sokol Pražský     (60:56)     (29:13 42:28 55:40)

Slavoj Litoměřice     –     USK Praha         (59:69)     (5:13 26:41 42:58)

GBA Sparta Praha     –     BK Loko Plzeň         (62:49)

BC Nový Jičín     –     BCM Slez. Ostrava          60:101     (17:33 31:56 46:82)

Synthesia Pardubice     –     BA Nymburk          (56:59)     (11:16 29:29 41:41)

JBC Brno     –     Orli Prostějov          (64:59)     (23:13 32:24 45:46)