Liga U17 – Žižkov a Vysočina ve vedení | Probasket.cz

Liga U17 – Žižkov a Vysočina ve vedení

📁 Články, Domácí soutěže, Mládež, Topstory 🕔22.12.2014

Skupina A

Poslední kola ve skupině A působí značně chaoticky. Už třetí utkání v řadě mají odložené Kondoři z Liberci. Tito hráči tak ani tento víkend neodehráli jediný souboj s Děčínem a dané zápasy zatím ani nemají ani udělen termín, kdy budou odehrány. I díky tomu se tak Liberec nachází s bilancí 8 výher a 3 porážek na 6. místě tabulky. Hned o další místo níže se s bilancí 7 výher a 5 porážek nachází Děčín, ale je jasné, že po odehrání svých duelů by se oba celky měly v tabulce posunout vzhůru.

K 12 odehraným střetnutím už žádný nepřidaly ani týmy Tábora a Českých Budějovic. Jejich vzájemná měření sil byla přeložena až na konec ledna. Obě družstva tak přezimují ve druhé polovině tabulky. Tábor má stejnou bilanci jako Děčín, ale nachází se ještě o příčku hůře, tedy na 8. místě. To Tigers na tom jsou ještě hůře, ti si zatím připsali pouhá 4 vítězství a nacházejí se na předposledním místě tabulky.

Bezkonkurenčně poslední je totiž zatím Kladno. Jeho hráči zatím ani jednou neslavili bodový zisk a po těchto kolech tomu nebylo jinak. První zápas byl na programu již v předstihu a to konkrétně 4.12., kdy se v domácí hale představilo Kladno a jeho soupeřem byl „B“ tým Sokola Pražského. Tomu nedělalo žádné problémy si se špatně hrajícím Kladnem poradit. Kačer zaznamenal 23 bodů, Stibor 22 bodů a Sokol zvítězil 94:50. Odveta v Praze se také hrála dříve a to hned 4 dny po utkání na Kladně a vše probíhalo naprosto totožně. Již po první čtvrtině vedl domácí celek o 22 bodů a byl z toho debakl 103:53, pod který se s 29 body podepsal Zalužanský a s 28 body opět Stibor. Sokol Pražský se tak díky dvěma výhrám a i díky tomu, že odehrál všechna klání, nachází na 5. místě tabulky.

Za odehrání všech bitev mohou být vděční i hráči Žižkova, ti tak přečkají pauzu na 1. místě tabulky. Žižkov byl navíc se svým soupeřem, tedy s hráči Domažlic, jedním ze 4 kolektivů, která svá střetnutí odehrála v řádném termínu. První souboj se sehrál na palubovce Jiskry a ta dlouho držela s Žižkovem krok. Dokonce do závěrečné čtvrtiny vstupovali domácí hráči s mírným vedením, ale v poslední čtvrtině Sokol otočil vývoj a triumfoval 86:75. Dařilo se především dvěma hráčům, na straně domácí to byl Císař, který nastřílel 46 bodů, a na straně hostí Fiala, autor 32 bodů. Ve druhém duelu v Praze zastoupil Fialu jiný hráč a tím byl Švojgr, ten nastřílel 27 bodů a pomohl svým spoluhráčům vyhrát i druhou řežbu, tentokrát jasněji 78:50.

I kvůli odloženému utkání se tak na druhém místě nacházejí hráči Chomutova. Ti také své střetnutí odehráli s mírným předstihem a sokem jim bylo Ústí nad Labem. Bitva měla jasného favorita, protože se jednalo o konfrontaci 2. a 9. týmu tabulky a podle toho se také oba zápasy vyvíjely. První se odehrál na palubovce Levhartů a už od úvodu bylo jasné, kdo si odnese vítězství. Karlovský nastřílel 30 bodů a Chomutov zvítězil 89:36. Ani odveta pak nebyla jiná. Opět v ní jasně dominovali Levharti, kteří uspěli v poměru 81:43.

Poslední celky, které svá klání sehrály v řádném termínu, byly Vyšehrad a Český Brod. Souboj měl také jasného favorita, protože se jednalo o měření sil 3. Vyšehradu a 10. Českého Brodu, ale první duel na Vyšehradě tak jednoznačný nebyl. Střetnutí bylo dlouho vyrovnané a rozhodovala až závěrečná čtvrtina, kterou ovládl domácí soubor, který si připsal zisk po výsledku 72:68. Odveta byla na programu v neděli od 19:00 v Českém Brodu a opět se dařilo Vyšehradu, který se po triumfu 83:71 posunul na 2. místo v tabulce před Chomutov.

1. kolo

BK Kladno     –     Sokol Pražský B          50:94     (12:16 24:38 34:66)

BK Č. Brod     –     Sokol Vyšehrad         (71:83)     (22:16 37:44 55:64)

Levharti Chomutov     –     Sluneta Ústí n. L.          89:36     (23:16 49:23 69:29)

Jiskra Domažlice     –     Sokol Žižkov         (75:86)     (22:22 43:39 62:56)

12. kolo

Sokol Pražský B     –     BK Kladno          (103:53)     (30:8 56:22 76:35)

Sokol Vyšehrad     –     BK Č. Brod         (72:68)     (9:14 29:33 53:49)

Sluneta Ústí n. L.     –     Levharti Chomutov         43:81     (9:16 17:41 27:68)

Sokol Žižkov     –     Jiskra Domažlice         (78:50)     (20:14 41:25 57:39)

Skupina B

To skupina B byla na rozdíl od skupiny A odehrána celá a všechny týmy tak mají před pauzou na svém kontě 14 utkání. Ovšem i tak si některá družstva své zápasy předehrávaly a byli to například hráči Karviné a Ostravy. Navíc to byl souboj sousedů v tabulce, protože Karviná se nachází na 8. místě tabulky a Ostrava na 9. A více se dařilo lépe postavenému celku. V Ostravě však bylo střetnutí velmi vyrovnané a rozhodovala až závěrečná čtvrtina, ve které těsným rozdílem zvítězil hostující soubor 66:46. V domácím prostředí pak Karviná také rozhodovala až v poslední čtvrtině, ale tentokrát si pohlídala vítězství mnohem lehčím způsobem a triumfovala 74:62.

I duel Zlína s Kroměříží se odehrál o pár dní dříve a to konkrétně ve Zlíně. Zde bylo střetnutí také velmi vyrovnané, ale v závěrečné čtvrtině dokázal momentálně 3. kolektiv tabulky přetlačit ten 5., a tak Kroměříž uspěla těsně 66:64. Odvetua pak v domácím prostředí také lépe zvládla Slavia, přestože musela skóre obracet až v závěrné čtvrtině k výsledku 63:51.

Na programu byl také souboj vedoucích mužstev, tedy mezi Vysočinou a Kolínem. Protivníci se rozešli smírně, každý s jedním vítězstvím na domácí palubovce. Nejprve byla na programu bitva v Kolíně. Zde se dařilo domácímu Nečasovi, autor 17 bodů pomohl svým spoluhráčům k zisku v poměru 77:64 a na den se Kolín bodově dotáhl na své rivaly z Jihlavy. Ovšem v neděli už bylo zase vše jinak a přezimování na prvním místě si zajistili domácí hráči Vysočiny. O těsnou výhru 73:69 se především postaral Stoček, autor 36 bodů.

Mezi již zmíněné celky se ještě na 4. místo vklínila Jiskra. Hráči Kyjova se střetli s dalším týmem, který pomýšlí na vyšší posty v tabulce, a hráči Brna to také prokázali. V sobotním klání sice v Kyjově zvítězili domácí hráči, kteří i díky 19 bodům Strýčka zaznamenali 9. přísun bodů v sezoně, tentokrát 70:62. Domácí prostředí pak ovšem využilo i Brno. To navíc šlo za triumfem jasně, když si už v prvním poločase udržovali domácí hráči dvouciferné vedení a po zásluze zvítězili 78:55.

V tabulce těsně před Brnem se s bilancí 8 výher a 6 porážek nacházejí Baskeťáci. Hráči Josefova jsou spolu s Kroměříží jediným družstvem ze špice tabulky, který si připsal dvě vítězství, ale faktem je, že měli i nejpřijatelnějšího soupeře v podobě Pardubic. Tesla je naopak v tabulce až na 10. místě se 4 výhrami a v souboji s Baskeťáky byla v sobotním duelu jasně horší. Novotný zaznamenal 33 bodů a Sokol triumfoval 82:62. Odveta se pak nesla v podobném duchu a Josefov znovu zapsal zisk, tentokrát 68:42.

Posledními zápasy bylo měření sil prozatím posledních výběrů tabulky, tedy Olomouce s Opavou. Po vzájemných utkáních se na poslední místo posunula Opava, protože Olomouc těsně zvládla obě. První souboj byl na programu v Olomouci a o vítězi se rozhodovalo až v posledních sekundách, více štěstí se nakonec přiklonilo na stranu domácích hráčů, kteří zvítězili 54:52. Ani odveta pak nebyla jiná. Opět rozhodoval závěr a opět více štěstí měla Olomouc, která si po výhře 53:50 připsala třetí vítězství v sezoně.

1. kolo

BC Kolín     –     BC Vysočina          (77:64)     (14:17 42:40 60:53)

Jiskra Kyjov     –     SAM BŠM Brno          (70:62)     (16:14 36:32 57:47)

SK UP-BCM Olomouc     –     BK Opava          (54:52)     (13:11 26:23 43:35 54:52)

Slavia Kroměříž     –     SKB Zlín         (63:51)     (12:20 28:33 45:46)

Baskeťáci TJ Sokol Josefov     –     Tesla Pardubice          (82:62)     (18:10 37:29 64:47)

BCM Ostrava     –     Sokol Karviná         (64:66)     (20:15 29:35 46:47)

12. kolo

BC Vysočina     –     BC Kolín         (73:69)     (18:17 39:37 62:56)

SAM BŠM Brno     –     Jiskra Kyjov      (78:55)     (23:12 38:28 53:41)

BK Opava     –     SK UP-BCM Olomouc         (50:53)

SKB Zlín     –     Slavia Kroměříž          (64:66)     (19:23 35:31 54:40)

Tesla Pardubice     –     Baskeťáci TJ Sokol Josefov         (42:68)     (11:18 24:35 33:58)

Sokol Karviná     –     BCM Ostrava     (74:62)     (15:14 24:32 50:50)