Obě česká družstva v 7. kole ženské Euroligy uspěla | Probasket.cz

Obě česká družstva v 7. kole ženské Euroligy uspěla

📁 Evropské poháry 🕔16.1.2014

IMOS Brno přetlačil Šoproň 71-69 a ZVVZ USK Praha deklasoval Chorvatky z WBC Novi Zagreb venku 87-49.

IMOS Brno – UE Šoproň 71-69 (22-14, 18-17, 15-18, 16-20)

Bojovné utkání začalo o něco lépe pro hostující hráčky, které po pěti bodech dvojice Fegyvernekyové a Hawkinsové vedly 5-2. Brňanky ale zpřesnily střelbu a šňůrou 11-2 dokonale otočily skóre. Devět bodů nejlepší střelkyně Jurčenkové a pět Jalčové znamenaly vedení IMOSu po první čtvrtině 71-69. Ve druhé části si domácí hráčky udržovaly mírné vedení, jež se však na konci 6. minuty vyšroubovalo až na 13 bodů. Křídlo Šoproně Tianna Hawkinsová ale poté sedmi body v krátkém sledu zavelela ke snížení a tak se do šaten šlo za stavu 40-31 pro Brno. Ve třetí čtvrtině Brňanky kontrolovaly mírné vedení, které se pohupovalo v rozmezí 4 – 8 bodů. Zajímavostí této periody bylo, že od stavu 48-44 Šoproň minula čtyři střely z pole a tři šestky. Nakonec se po téměř třech a půl minutách přece jen z pole trefily a za stavu 55-49 mohly stále pomýšlet na export bodů z jihomoravské metropole. Nesmírné drama ale nastalo v poslední části, protože Šoproni se povedlo dotáhnout a Krnjičová dokonce pět a půl minuty před koncem svou dvojkou otočila na 60-59. Radost hostujících hráček ale netrvala ani dvacet vteřin, neboť Keyová trojkou otočila skóre. Nejspíš rozhodující střelu však trefila Ivana Jalčová a ta měla dokonce tříbodovou hodnotu (Jalčová v zápase 2/4 za tři body), 1:51 před koncem tedy Brno vedlo 69-64 a Šoproň už se na zvrat nezmohla. Brňanky, v jejichž sestavě zahrála fantastický zápas slovenská pivotka Anna Jurčenková (double-double za 16 bodů a 15 doskoků), tak slaví třetí vítězství ve skupině B.

Nejlepší střelkyně: Jurčenková 16 (15 doskoků), Keyová a Hanusová po 15 – Hawkinsová 28, Fegyvernekyová 19

WBC Novi Zagreb – ZVVZ USK Praha 49-87 (7-21, 15-20, 16-22, 12-24)

To, kdo bude na palubovce v Záhřebu pánem, ukázal ZVVZ USK hned zpočátku duelu. Hostující hráčky si vypracovaly vedení 21-3 a bezpečně kontrolovaly od prvních minut vývoj utkání. Domácí hráčky proměnily pouhou jednu střelu (ze 14!) z pole a nastřádaly i 5 ztrát. I v dalším průběhu hráčky USK naprosto suverénně navyšovaly náskok a byly lepší ve všech herních činnostech. Po celý zápas Záhřeb střílel z pole s pouze 29% úspěšností (oproti 52% USK), na doskoky to bylo 32-46 a i na asistence a bloky Pražanky své soupeřky předčily. Nakonec se urodila výhra o 38 bodů, která zároveň byla šestou pražskou v euroligové skupině C. V hostujícím dresu si zaslouží pochvalu Jelena Dubljevičová, která zaznamenala 22 bodů a 10 doskoků

Nejlepší střelkyně: Ivezičová 13, Kompletová 9 – Dubljevičová 22, Vítečková 20