Nymburk na závěr Evropského poháru FIBA překvapivě padl, přesto postupuje z první pozice

📁 Evropské poháry, Topstory, Uncategorized 🕔7.2.2024

Nymburk v závěrečném utkání 2. fáze Evropského poháru FIBA padl na palubovce francouzského Gravelines-Dunkerque, přesto do čtvrtfinále postupuje z první pozice.

Doma porazil Nymburk soupeře z Dunkerque o patnáct bodů, ale v závěrečném vystoupení v rámci druhé fáze na jeho palubovce překvapivě padl a prohrál o tři body poměrem 74-71.

Favorit utkání si přitom ve druhé čtvrtině vypracoval až devítibodový náskok, domácí ale kontrovali a v závěru třetí čtvrtiny šli do trháku až o třináct bodů. Nymburk duel zdramatizoval, ale na blíže než dva body se nedostal.

Nejvíce bodů zaznamenal hostující Mathon Sukhmail, k sedmnácti bodům přidal jedenáct doskoků a jako jediný docílil double-double. Z českých hráčů se nejlépe vedlo Jaromíru Bohačíkovi, jenž k dvanácti bodům zapsal i pět doskoků a tři asistence.