Hanáci slaví bronz po velkém obratu | Probasket.cz

Hanáci slaví bronz po velkém obratu

📁 Články, Domácí soutěže, Ostatní domácí soutěže, Topstory 🕔10.2.2019

Loňský nováček Kooperativa NBL navazuje na úspěšné roky Prostějova, když přehrál Děčín 86:78 v zápase o třetí místo. Vítěze táhli Palyza (17) s Douglasem (22).

Přestože Děčín znovu na začátku druhé periody vedl 30:19, odešel se svěšenými hlavami. V době, kdy se Olomoucku nedařilo v útoku, držel jej svými trojkami Lukáš Palyza, jenž spolu s Nowrou započali stíhací jízdu Hanáků. Ještě do přestávky zlepšenou obranou dosáhli snížení na 41:43 a po změně stran mohli spoléhat i na střeleckou potenci Javonte Douglase. Třetí čtvrtinu vyhráli olomoučtí 31:19, trefovali se mistrně za dva body a jejich úspěšnost se vyšplhala na 77%. Děčín najednou nevěděl, co si v útoku počít, jeho hra byla statická a kromě Ježka s Autreym nikdo nedokázal snížit dvouciferný deficit.

Definitivní pojistku Olomoucka přidal půl minuty před koncem Jure Pelko a svěřenci trenéra Benáčka zvítězili 86:78. Velkou převahu měli Hanáci i v bodech z vymezeného území – 46:22. Javonte Douglas zaznamenal 16 bodů ze svých 22 ve druhém poločase. Děčín podruhé za sebou skončil v pohárovém Final4 na čtvrtém místě, tentokrát byl jeho nejlepším střelcem Klint Carlson se 13 body a 8 doskoky.

BK Olomoucko – BK Opava 86:78 (17:23, 26:22, 31:19, 12:14)

Body: Douglas 22 (10 doskoků a 5 asistencí), Palyza 19, Mikulič 12, Norwa 8 (8 doskoků), Pelko 8 (7 doskoků), Sehnal 7, Dunans 6, Váňa 2 – Carlson 13 (8 doskoků), Kroutil 12, Autrey 12, Ježek 11 (6 doskoků), Šiška 10, Pomikálek 7, Krakovič 6, Landa 4, Grunt 3
Doskoky: 37 – 35
Dvojky: 24/36 – 19/38
Trojky: 6/20 – 9/29
TH: 20/29 – 13/16
Asistence: 19 – 15
Ztráty: 17 – 15