V Ness Zioně bez nároku na výhru | Probasket.cz

V Ness Zioně bez nároku na výhru

📁 Archiv, Články, Evropské poháry, Topstory, Uncategorized 🕔31.10.2018

Třetí porážku v základní skupině FIBA Europe Cupu mají na svém kontě basketbalisté BK JIP Pardubice. S největší pravděpodobností, hraničící s jistotou, si tak uzavřeli postup dál. Na hřišti izraelské Ness Ziony prohráli vysoko 77:111, když o výsledku rozhodl špatný vstup Beksy do druhé půle.

Utkání sice otevřeli pardubičtí hráči zásluhou Benjamina, ale lehkovážnými ztrátami nabídli domácím rychlé vedení 11:4. Pak se však  otřepali a po šňůře 2:15 otočili skóre na 13:19. Jenže izraelský tým odpověděl mezi 8. a 10. minutou deseti body v řadě a bylo po náskoku. Velký podíl na obratu měl domácí obr Gladness, který bodoval na přelomu první a druhé čtvrtiny. Trojkami Jacksona a Benjamina se ve 13. minutě hosté přitáhli na 30:29 a nevypadalo to beznadějně. Pak ale přišel první výpadek a Ness Ziona šňůrou 12:0 mezi 15. a 17. minutou šla do dvanáctibodového vedení. Hosté jim k tomu pomohli nejen nepřesnou střelbou, ale i zbytečnými ztrátami v obraně.

O výsledku prakticky rozhodly úvodní minuty druhého poločasu.  Benjamin sice snížil poločasový náskok domácích na 53:46, po něm ale následovala šňůra domácích 17:3 a ve 26. minutě po Guttově další trojce svítilo na ukazateli 70:49. Izraelský tým dostal Beksu na kolena. Jeho náskok narůstal a utkání bylo prakticky rozhodnuté. Pardubičtí nestíhali rychlý přechod domácích do protiútoků, ti se dostávali k volným trojkovým střelám a ve čtvrté desetiminutovce se vlastně dohrávalo jen z povinnosti. Beksa po nadějném výkonu v první čtvrtině se v závěru zcela vytratila z palubovky a odvezla si další těžkou porážku a důkaz, že evropská pohárová soutěž je na hony vzdálena české nejvyšší soutěži. Domácí měli podstatně lepší střelbu z pole (70% proti 57%) i z trojkových pozic (52 % – 25,8%). Střeleckou hvězdou utkání byl ale pardubický Dwayne Benjamin s 27 body.

Ironi Ness Ziona – BK JIP Pardubice 111:77 (23:19, 53:44, 81:62)

Body: Dowe 17, Cook 15, Gutt 12, Gladness , Brandwein po 11, Solomon 9, Dunne 8, Pitshon, Lee, Aidan po 7, Browne 4 (9 d.), Zalmanson 3 – Benjamin 27, Williams 14, McGaughey 10, Půlpán 8, Švrdlík, Jackson po 7, Škranc 4

Doskoky: 36 – 39

TH: 22/16 – 17/13

Trojky: 13 – 8

Asistence: 27 – 13

Ztráty: 9 – 17

Bloky: 6 – 1