Nymburk zabral a poprvé v LM zvítězil | Probasket.cz

Nymburk zabral a poprvé v LM zvítězil

📁 Články, Evropské poháry, Topstory, Zahraniční soutěže 🕔1.11.2018

Svěřenci Orena Amiela zlepšili obranu a v posledních sedmi minutách duelu s Antwerpami dovolili hostům pouhých šest bodů a po výsledku 82-74 slaví úvodní triumf v základní skupině letošní Ligy mistrů.

Nymburk byl v předchozích zápasech kritizován hlavně za špatnou obranu, která vyhořela hlavně na palubovce Lietkabelisu Paněževys. Ale ani ve čtvrtém kole nečekala českého mistra snadná práce, protože Belgičané měli do té doby dvě výhry a jednu porážku. Středočeši se poprvé představili ve vlastní hale, jenže to byli hosté v čele se Sandersem, jehož dvě trojky znamenaly úvodní vedení 4-9. V utkání jako na houpačce ale domácí předvedli šňůru 12-0 a rázem vedli 16-9. Mírně vpředu byli po celý první poločas, v polovině druhé periody vyrovnal na 30-30 z dálky hostující Tate.

V těžkých pasážích se mistr obvykle spoléhá na Vojtěcha Hruba a nejinak tomu bylo i tentokrát. Zkušený křídelník sám vstřelil 8 bodů za necelé dvě minuty a když přidal dalších 5 bodů rozehrávač Vyoral, byl Nymburk sedle s dosud nejvyšším vedením 43-32. Hosté ale ještě do přestávky stáhli manko na šest bodů a po změně stran pokračovali díky dobré střelbě ve stahování ztráty. Vrcholem byl začátek 33. minuty, kdy Dudzinski poslal Obry do vedení 66-68. V té chvíli však Nymburk utáhl šrouby v obraně a Bohačík 8 body v řadě domácí nakopl k očekávané výhře. Tu ještě jistil Tomáš Vyoral z čáry trestného hodu a mistr i díky 19 útočným doskokům zvítězil a za týden jej v LM čeká výlet do Jeruzaléma.

ČEZ Basketball Nymburk – Telenet Giants Antwerp 82:74 (21:17, 22:20, 21:25, 18:12)

Body: Hruban 19, Vyoral 14, Wright 13, Bohačík 10 (7 doskoků), Lawrence 10 (5 asistencí), Benda 9, Kříž 4, Peterka 3 – Lee 16, Kalinoski 11, Sanders 10, Vanwijn 10 (6 doskoků), Tate 9 9 (7 doskoků), Bako 8 (13 doskoků), Dudzinski 6, Akyazili 2, Donkor 2
Doskoky: 38 – 39
Dvojky: 19/40 – 16/28
Trojky: 9/29 – 10/26
TH: 17/29 – 12/20
Asistence: 16 – 17
Ztráty: 8 – 16
Fauly: 18 – 25