eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Představujeme týmy KNBL: DEKSTONE Tuři Svitavy | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Představujeme týmy KNBL: DEKSTONE Tuři Svitavy

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔29.9.2018
Představujeme týmy KNBL: DEKSTONE Tuři Svitavy

Ambiciózní celek z východních Čech přišel v létě o zahraniční pilíře na doskoku. I bez nich chce letos útočit na medaili. Povede se Turům prosadit v tvrdé konkurenci?

Svitavský kádr opustili letos hned čtyři borci: Veterán Luboš Stria se rozhodl ukončit svou bohatou kariéru, odešli i všichni tři Američané (Petway, Roseboro a Kerr). Jejich doskakovačské schopnosti (v součtu okolo 18 doskoků na zápas) budou muset nahradit jiní. Za pivota Rosebora uvidíme ex-ostravského Russella Woodse, který musí prokázat, že má na to bojovat v celku, jenž má za cíl medaili. Garreta Kerra nahradí další hráč z USA – Sean O´Brien a na pizici 3 za Striu je zde Martin Novák z Olomoucka. Zajímavou posilou jistě bude i ex-nymburský Matěj Svoboda. Bývalý nejlepší střelec české reprezentace U20 se vrací po ročním působení v NCAA rozjet znovu svou kariéru mezi dospělými a potvrdit pověst střelce. Na rozehrávku přišel nakouknout mezi seniory i Marek Welsch z GBA, jenž však příští rok odejde na studia do USA a tedy do NCAA.

Příprava Turům nevyšla podle plánů, kromě triumfu nad oslabenou Opavou a jedné výhry na turnaji v Maďarsku zde byla série tří proher na slovenském tripu (Prievidza, Inter a Handlová). Východočeši rovněž zažili, jak chutná pohárová Evropa, byť předkolo s tureckým Istanbul BBSK byla pro tým trenéra Růžička velká škola. Po domácí porážce 74-99 (informovali jsme) se odveta „pouze dohrávala“ a další dvacetibodová prohra u Bosporu odhalila prozatímní slabiny jako je doskok a nezkušený back-up za prvního guarda Romana Marka.

Tury čeká velmi náročná sezona: Minimálně do semifinále chce proniknout obrozený Děčín, velké plány má Olomoucko, takže Východočeši budou muset začít vyhrávat více i venku. A právě utkání mimo domácí halu jsou pro Svitavy poslední dvě sezony zakletá. Papírově Tuři spíš oslabili, odchody Američanů budou znát a hlavně postupující věk osy týmu Jelínek – Marko – Slezák zkrátka nezastavíte. Play off se Svitavám nevyhne a ve čtvrtfinále se může stát opravdu cokoli, ale první kolo bude dost možná pro DEKSTONE ve vyřazovacích bojích to poslední.

Sestava:
Rozehrávači: Roman Marko, Eduard Kotásek, Marek Welsch
Křídla: Jiří Jelínek, Sean O´Brien, Pavel Slezák, Martin Novák, Matěj Svoboda, Tomáš Teplý, Luboš Kovář
Pivoti: Russell Woods, Šimon Puršl, Jiří Svojanovský
Trenér: Lubomír Růžička

Tip na umístění: čtvrtfinále

 

Foto: Facebook Basketbal Svitavy

Sdílejte tento článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace