eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Představujeme týmy KNBL: ČEZ Basketball Nymburk | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Představujeme týmy KNBL: ČEZ Basketball Nymburk

📁 Archiv, Články, KNBL, Topstory 🕔28.9.2018
Představujeme týmy KNBL: ČEZ Basketball Nymburk

Není v tuzemských kolektivních sportech takový hegemon, jakým jsou v Kooperativa NBL basketbalisté ČEZ Basketball Nymburk. Zdobí je už 15 mistrovských titulů a není pravděpodobné, že v sezoně 2018/19 pustí někoho jiného na basketbalový trůn.

V přípravě na novou sezonu to mistři neměli snadné. Vzhledem k probíhající kvalifikaci na MS 2019 chyběla trenéru Orenu Amielovi hned šestice hráčů a tomu se museli u Labe podřídit. Nakonec, aby mohli tréninky být plnohodnotné, museli si vypomoci přítomností dvou slovinských hráčů. Brodnik a Sahalija neměli angažmá a tak přivítali možnost zatrénovat si s torzem českého mistra. Vypomáhali také někteří hráči z B týmu a U19. Po úspěšné kvalifikaci se reprezentanti hned zapojili do tréninkového procesu a tým se vydal na tradiční soustředění do Slovinska, kde sehrál i tři přípravné zápasy.

Nymburk bude v letošní sezoně hrát tři soutěže – Basketball Champions League, Kooperativa NBL a Český pohár. V BCL se systém soutěže, na který jsou v Nymburce zvyklí nemění. KNBL s drobnými úpravami systému nechává obhájce titulu v klidu stejně jako Český pohár, kde letos nebude udělována divoká karta a všichni účastníci se musí prokousat do Final-4, které se bude hrát 9. a 10. února v Novém Jičíně. Některé zápasy BCL odehraje nymburský celek v Praze v hale na Královce (proti AEK Athény (16.10.), Brose Bamberg (20.11.), Hapoel Jeruzalém (22,1.).  Dalšími soupeři budou Dijon, Fuenlabrada, Lietkabelis a kvalifikant.

V přípravě sehrál Nymburk tyto zápasy: USK Praha 78:59, Děčín 80:88, Zielona Gora 105:103, Královští sokoli 82:64, Jena 100:105,  Primorska 82:76, Novo Mesto 84:68, Polzela 117:63 (poslední tři utkání se hrála v průběhu soustředění).

Po minulé sezoně odešli z nymburského týmu Ray, Barac, Beriša, Kolář, přišli Smith a English. Tým pro letošní ročník KNBL tvoří: rozehrávači Eugene Lawrence, Tomáš Vyoral, křídla Kendal Smith, J.A. English, Pavel Pumprla, Filip Novotný, Jaromír Bohačík, Vojtěch Hruban, pivoti Petr Benda, Martin Peterka, Alex Davis, Martin Kříž. Trenérem je Oren Amiel, asistentem Aleksander Sekulic. Nejstarším hráčem týmu je Petr Benda (36 let), který bude nastupovat ve své 19. ligové sezoně. Naopak benjamínkem je Filip Novotný, který odehrál v minulé sezoně šest zápasů, v nichž dal šest bodů.

 

Foto: ČEZ Basketball Nymburk

Sdílejte tento článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace