eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Po výhře nad Ruskem klepou Lvi na čínské dveře | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Po výhře nad Ruskem klepou Lvi na čínské dveře

📁 Archiv, Články, Reprezentace, Topstory 🕔13.9.2018
Po výhře nad Ruskem klepou Lvi na čínské dveře

Takové utkání v Pardubicích nepamatují. Před 8438 diváky ve fantastické atmosféře, která hráče strhávala k nezměrné bojovnosti, se zrodilo cenné vítězství. Po něm se čeští Lvi zase o krok přiblížili ke světovému šampionátu 2019. Utkání  potvrdilo, že hraje-li český tým v nejsilnější sestavě, může se směle měřit se všemi evropskými giganty. 

Střelecký zápis otevřel po půlminutě Jaromír Bohačík, ale pak si vzali slovo Rusové a do páté minuty jsme zaostávali. Diváky dostal do varu alley-oop Tomáše Satoranského, ale teprve trojka úvodního střelce znamenala opět naše vedení. Diváci byli v ráži a bylo to vidět i na hře našeho týmu. Ten si hodně pomáhal výbornou prací na doskoku. V úvodní čtvrtině, kterou jsme měli ve svých rukách, doskočili naši hráči 13 míčů, zatímco soupeř jen 3! Sbornou držel Alexej Shved, který dal 9 bodů a byl hlavním tahounem ruského týmu. V úvodu druhé čtvrtiny ale Češi nenavázali na předchozí pasáž a šňůra 11:4 mezi 11. – 16. minutou přinesla Rusům čtyřbodové vedení. Soupeř v této čtvrtině přitvrdil v obraně a naši hráči se dlouho nedokázali s jejich hrou vyrovnat. Teprve v závěru druhé čtvrtiny se podařilo českému týmu srovnat skóre a po trojce Tomáše Satoranského a dvojce Blake Schilba jít znovu do vedení. Těsné poločasové vedení Rusům pak stačili zajistit Semen Antonov a Adem Klimenko. V úvodu druhé půle se oba týmy nepouštěly do žádné zběsilé hry, naopak čekaly na chyby soupeře. Víc jich udělali naši hráči a to vyneslo Rusům nejvyšší vedení (43:52), když lví podíl na tom měl dvěma slepenými trojkami skvělý Dmitrij Chvostov. Trenér Ronen Ginzburg v této chvíli povolal hráče k oddechovému času. Po něm naši hráči v sobě našli opět sílu a po dvou trojkách Jaromíra Bohačíka a jedné Pavla Pumprly bylo srovnáno a následný koš zvýšil naši šňůru na 11:0 a opět jsme byli ve hře. Právě tuto pasáž možno označit jako zlomovou, protože herní projev českého týmu opět nabral vzestupný trend. V poslední vteřině třetího dějství si Alexej Shved vynutil na Jaromíru Bohačíkovi faul a obě šestky proměnil. Na startu čtvrté desetiminutovky sil Lvi vzali vedení zpět. Fantom pardubické arény Bohačík hned ve 31. minutě dvěma trojkami dal svému týmu opět vedení. K němu pak přispěl efektní smečí Jan Veselý  a vedli jsme 64:60. O náskok  ale museli naši hráči urputně bojovat, věrni svému „rvi se jako lev“, protože českému kanonýru konkuroval Dmitrij Chvostov úspěšnými dalekonosnými projektily. Rekordní návštěva na utkání české reprezentace se dostávala do varu s blížícím se závěrem této čtvrtiny. Blake Schilb svou první trojkou v utkání umazal ve 36. minutě ruský náskok a Tomáš Satoranský dal svému týmu jednobodový náskok. Nikita Kurbanov o minutu později dvěma šestkami dal Rusům naposledy vedení 73:74. Elektrizující atmosféra z hlediště se přenesla na palubovku, kde se v posledních dvou minutách odehrávalo nervy drásající drama. Čeští hráči byli mírně vpředu, ale soupeř dokázal vždy zareagovat. Šestadvacet sekund před závěrečným klaksonem  Dmitrij Kulagin dvěma šestkami vyrovnal na 78:78. Naši zahráli akci pro Tomáše Satoranského a ten ukázal, co se naučil v NBA. Jeho nájezd znamenal donášku míče do koše – 80:78. Hlediště vybuchuje nadšením, ale Rusům zbývá ještě necelých šest vteřin. Bylo jasné, že soupeř připraví akci pro Alexeje Shveda. Také se tak stalo, ale jeho střela současně s klaksonem končí na přední obroučce českého koše a přichází další výbuch nadšení nejen v hledišti, ale především na palubovce. Češi dokázali porazit silného protivníka, který se netajil s tím, že si do Pardubic přijel pro vítězství.

Česká republika – Rusko 80:78 (27:24, 37:39, 56:58)

Body: Bohačík 19, Satoranský 16, Schilb 13, Balvín 10, Veselý 9, Pumprla a Hruban po 5, Kříž 2, Auda 1 – Chvostov 18, Shved 16, Kulagin 11, Klimenko 9, Karasev a Antonov po 6, Fridzon a Kurbanov po 4, Ivlev a Balašov po 2

Doskoky: 44 – 21

TH: 14/11 – 15/12

Trojky: 9 – 8

Ztráty: 11 – 5

Asistence: 20 – 21

Fauly: 19 – 21

Další zápasy 7. kola: Bulharsko – Finsko 74:68, Finsko – Bosna a Hercegovina 85:81

Program 8. kola 16. září 2018: Bosna a Hercegovina – Česká republika, Rusko – Bulharsko, Francie – Finsko

Tabulka po 7. kole:

1. Francie                               7  6  1   13

2. Česká republika                7  6  1   13

3. Finsko                                 7  4   3   11

4. Rusko                                  7  3    4  10

5. Bulharsko                           7  3    4   10

6. Bosna a Hercegovina       7  2    5     9

 

Foto: FIBA

 

 

 

 

 

Sdílejte tento článek

Podobné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace