eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Lukáš Palyza do BK Olomoucko | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Lukáš Palyza do BK Olomoucko

📁 Archiv, Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔14.8.2018
Lukáš Palyza do BK Olomoucko

Přestupem letošní léta lze označit návrat Lukáše Palyzy do Kooperativa NBL. Reprezentační křídelník podepsal víceletý kontrakt s BK Olomoucko.

O Lukáše jsme hodně stáli. Získat špičkového českého hráče je hodně náročné. Nám se to podařilo a z našeho pohledu je to největší přestup basketbalového léta. Z domácích hráčů nikdo tak kvalitní nezměnil dres. Lukáš je zkušený, má za sebou zahraniční angažmá. Jeho tréninkové nasazení je pověstné, sstejně jako vítězná mentalita“, uvedl k přestupu Lukáše Palyzy sportovní ředitel BK Olomoucko Michal Pekárek. Palyza ve své kariéře hrál za Nymburk, německý Bayreuth, Děčín, ale také v letech 2015 a 2016 za Prostějov. V minulé sezoně oblékal dres polského týmu GTK Gliwice.

Dvě zahraniční akvizice hlásí NH Ostrava. Novici v ostravském dresu budou 22letý guard Justus Alleyn (190 cm), který v uplynulé sezoně hrál za kanadskou Manitobu a prezentoval se průměrně 24 body během 36 minut při trojkové úspěšnosti 42,3%. Z německé regionální ligy by měl ostravský tým posílit 23letý forward Nick Smith. V minulé sezoně oblékal dres TV 1862 Langen.

Další zahraniční posilu hlásí Sluneta Ústí nad Labem. Je jí 23letý forward Kayel Locke (196 cm). Ten po absolvování univerzity Greensboro stihl poznat hned čtyři evropské kluby. V Kosovu hrál za tamní Prizren. Loni zkoušel štěstí v německém Giessenu, aby pak odešel do Helsinek za které odehrál 27 utkání a závěr sezony jej zastihl v estonském Tallinnu.

Do Brna přichází 22letý americký guard Davell Roby (193 cm), který v uplynulé sezoně dres týmu NCAA St. Louis Billikens.

Dva návraty hlásí prvoligový Jindřichův Hradec. Po čtyřech letech se do klubu vrací power forward Jan Tomanec, který se s klubem dohodl na tříleté smlouvě. Po roce se k Vajgaru vrací americký rozehrávač Terell Lipkins. V minulé sezoně hrál v rumunském  prvoligovém celku Politehnica Iasi. Lipkins podepsal kontrakt na dva roky.

BK JIP Pardubice bere pod svá křídla po Lukáši Brožkovi dalšího mladíka z VSCM Ondřeje Výchu. Ten bude podobně jako Brožek sbírat další herní zkušenosti v I. lize za BK Synthesia, ale zapojení do tréninkového procesu s A týmem může pomoci k výkonnostnímu růstu obou hráčů.

 

Foto: ČBF

Sdílejte tento článek

Podobné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace