eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Jan Veselý hlásí návrat k reprezentaci | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Jan Veselý hlásí návrat k reprezentaci

📁 Archiv, Články, Reprezentace, Topstory 🕔23.8.2018
Jan Veselý hlásí návrat k reprezentaci

Českým basketbalovým fanouškům se otevírá jedinečná příležitost. Poprvé od 14. srpna 2009 budou moci na vlastní oči vidět na české palubovce v akci dvojici v současnosti jednoznačně nejlepších českých basketbalistů. Po Tomáši Satoranském řekl reprezentaci své „ano“ i Jan Veselý. Vše tedy nasvědčuje tomu, že 13. září by s v Pardubicích mohl odehrát jeden z nejatraktivnějších duelů na českém území posledních let.

Oba zmínění hráči sice spolu odehráli pár přípravných zápasů, ale ten soutěžní byl před devíti lety proti Estonsku. Účastí Jana Veselého se určitě zvyšuje síla Lvů, kteří by si v zápasech s Ruskem doma a v Bosně a Hercegovině mohli pojistit postup na MS v Číně. „Jsem z této zprávy šťastný, je to pro národní tým skvělé. Společně s Tomášem Satoranským, a doufejme i s Ondrou Balvínem, budeme mít naše nejlelší hráče, ale samozřejmě to není jen o těchto třech hráčích. Důležité je, aby i ostatní hráli a pracovali stále tak dobře. Určitě bude tým s Janem Veselým, Tomášem Satoranským a Ondřejem Balvínem silnější, o tom není pochyb. Musí se ale dávat pozor na týmovou  chemii, protože v takové sestavě jsme nehráli velmi dlouhou dobu. Ale jak pořád říkám, když se  hráči dobře připraví, může tento tým dokázat velké věci“ nechce trenér Ronen Ginzburg, aby tým spoléhal jen na své největší hvězdy. Byly to právě týmové výkony, které Lvům připravili velmi dobrou výchozí pozici před závěrem kvalifikace. „Bohužel budeme mít společných jen 6 – 7 tréninků v plné sestavě, ale s tím se nadá nic dělat. Ale samozřejmě i to je lepší, než tyto hráče nemít,“ poukazuje Ginzburg na pravidla, která těmto hráčům umožní se připojit až při oficiálním startu FIBA okna, který se otevírá 30. srpna. Jan Veselý, člen nejlepší euroligové pětky a evropská superstar oblékne dres národního týmu poprvé od olympijské kvalifikace 2016. Z loňského Eurobasketu se omluvil a start v kvalifikačních oknech v průběhu klubové sezony byl prakticky znemožněn kvůli trvajícímu sváru mezi FIBA a Euroligou.

Veselého kladná odpověď na nominaci ke dvěma důležitým zápasům je velmi dobrou zprávou pro podkošovou sestavu. V ní zbývá k dořešení už jen situace kolem Ondřeje Balvína, jehož Gran Canaria postoupila do Euroligy a to jeho účast v utkáních s Ruskem a Bosnou a Hercegovinou komplikuje. „Na uvolnění Ondřeje Balvína pořád pracujeme, čekáme na odpovědi. Je to pro nás jeden z klíčových hráčů, který se za poslední rok neuvěřitelně zlepšil. Doufejme, že se vše podaří, výsledek budeme znát během pád dní,“ věří trenér české reprezentace.

Utkání s Ruskem se hraje v Pardubicích 13. září od 18 hodin a vstupenky už jsou v předprodeji.

Foto: FIBA

Sdílejte tento článek

Podobné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace