eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Třetí americká posila Beksy | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Třetí americká posila Beksy

📁 Archiv, Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔13.7.2018
Třetí americká posila Beksy

Basketbalisté BK JIP Pardubice ohlásili třetí zahraniční akvizici pro novou sezonu 2018/19 ve které se znovu objeví v pohárové Evropě. Jako druhý hráč z německé ProA přichází Evan McGaughey. Následuje tak rozehrávače Richarda Williamse z Karlsruhe.

Čtyřiadvacetiletý forward (203 cm3, absolvent Quincy University Hawks (NCAA2), zakončil poslední univerzitní sezonu 2016/17 výbornými průměry 16,6 b.+8,3 doskoku, trojky 50,6%. Evan v minulé sezoně získával první evropskou zkušenost v německé ProA, kde si úspěšně vedl v týmu MLP Academics Heidelberg, kde si zapisoval průměrně 11,8 bodu + 6,4 doskoku + 41,6 % trojky za 29,3 min. a jako druhý nejlepší střelec přispěl výrazným způsobem ke třetímu místu v soutěži. Ve čtvrtfinále si střelecký průměr vylepšil na 13 bodů, ale Heidelberg vypadl v pětizápasové sérii s Trierem.

„Jak jsem již dříve avizovali, i pro sezonu 2018/19 jsme chtěli doplnit naši podkošovou sestavu o hráče, který bude dobrým střelcem z venku a pomůže roztáhnout útočnou hru. Neprodloužení smlouvy Scotta Martina na této pozici pramenilo z rizik spojených s jeho zdravotním stavem. Evana jsme měli v mixu hráčů na tuto pozici již před rokem, kdy opouštěl univerzitu, a ve chvíli, kdy se letos dokázal prosadit v německé ProA, jsme se rozhodli pro jeho angažování do Beksy,“ uvedl generální manažer BK JIP Pardubice Martin Marek.

Sdílejte tento článek

Podobné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace