Výsledky 2. kola nadstavbové části Kooperativa NBL | Probasket.cz

Výsledky 2. kola nadstavbové části Kooperativa NBL

📁 Archiv, Články, Domácí soutěže, Topstory 🕔3.3.2018

Nadstavbová část Kooperativa NBL začala svižným tempem a v sobotu se tak hrálo už druhé kolo. Ve skupině A1 se žadné překvapení nekonalo. O druhé místo bojující Beksa a Opava zvýšily náskok na Děčín. Za ním s odstupem zůstávají Svitavy a Olomoucko, které nedokázaly využít domácího prostředí. Ve skupině A2 se překvapující výsledek zrodil v Kolíně, který prohrál s NH Ostrava. Sluneta si poradila s USK a zdá se, že s přehledem bude mířit do play-off. Do boje o druhé postupové místo se zřejmě zapojí ještě ostravští hráči. Na konci tabulky se Brno vzdálilo Jindřichovu Hradci.

Nemocemi a zraněními sužovaný Děčín přijel k obhájci titulu jen s osmi hráči a bylo to znát. Proti početní přesile stačili Válečnici jen čtvrt hodiny a pak se projevila převaha mistrovského týmu, který bez větší námahy dokráčel k další výhře. Olomoucko potvrdilo, že se mu na domácí palubovce proti Opavě nedaří a také tentokrát na ní nestačili. V poslední čtvrtině sice předvedli mohutný nápor, ale smazat luxusní náskok soupeře z předchozí části utkání se jim nepodařilo. Deset vteřin před koncem snížil Močnik na 91:93, ale konečný účet podepsal Gniadek z trestných hodů. Opava i tentokrát hrála bez Šiřiny. S velkým zájmem očekávané východočeské derby skončilo až nečekaně vysokou výhrou Beksy. Tuři stačili jen v úvodní čtvrtině, ale pak se prosadil soupeř, který udržel domácí hvězdy na nízké bodové produkci a v závěru utkání vedl už o 35 bodů. Střelcem utkání byl pardubický Spearman.

Kolínští Medvědi vedli až do 35. minuty, ale Ostrava zvládla lépe závěrečnou minutu, kdy za stavu 80:80 šňůrou 7:0 rozhodla utkání. Jejími tahouny bylo všech pět cizinců. Zajímavé utkání viděli diváci na severu Čech. Po vyrovnané první půli si Sluneta vypracovala solidní náskok ve třetí čtvrtině, ale v závěru musela čelit úporné snaze USK o korekci skóre. Pražané snížili až na 75:73, ale to bylo vše. Domácí si závěr pohlídali. Poslední tým tabulky v Brně podal slibný výkon, ale nakonec padl. O vedení přišli Jihočeši až v samém závěru třetí čtvrtiny a Brno, v jehož dresu se uvedl Radulovič, si těsný náskok ve čtvrtém dějství udrželo. Střelecky zářil Upchurch, který se 34 body stal střelcem kola.