Nymburk vykročil rázně za postupem | Probasket.cz

Nymburk vykročil rázně za postupem

📁 Články, Domácí soutěže, Ostatní domácí soutěže, Topstory 🕔5.2.2018

Obhájci pohárové trofeje z Nymburka zvítězili v prvním čtvrtfinále Českého poháru v Opavě 70-91 zejména díky výbornému doskakování. Trenér Oren Amiel se mohl navíc spolehnout na šest dvouciferných střelců.

Opava se v repríze loňského finále z Prostějova držela s mistrem prakticky třicet minut. Ve druhé čtvrtině se sice po koších Raye a Pumprly vyšplhal náskok hostů až na 33-45, ale po oddechovém čase trenéra Czudka Opava stáhla na poločasových 37-45. Po změně stran Nymburk znovu zapnul a chtěl utkání stůj co stůj rozhodnout. Po trojce Peterky na 40-53 to už s domácími vypadlo všelijak, ale jejich prapor zvedl zejména Kouřil s Klečkou, přičemž první jmenovaný stanovil trojkou skóre 55-63 po třiceti minutách. Nymburk sice tentokrát střílel s nižší úspěšností, než je zvyklý a Opava si pomáhala trojkami (11/30), rozhodl však doskok. V něm Nymburk naprosto dominoval (29-50, resp. 6-20 v útoku). Šňůra 0-8 mezi 34. – 36. minutou, po níž hosté zvýšili na 61-80, tak duel definitivně rozhodla. O postupujícím do semifinále Final4 je prakticky rozhodnuto, při vší úctě k Opavě, dohna 21-bodový deficit na nymburské palubovce se rovná science – fiction. Slezany vedl jako jediný dvouciferný střelec s 15 body Klečka, top skórérem Nymburku se stal Tomáš Vyoral, double – double za 12 bodů a 10 doskoků si připsal Martin Peterka.

„Čekali jsme, že jim bude trošku déle trvat, než se rozehrají. Na začátku jsme toho dokázali využít, pak klasicky zapnuli a už to bylo jako vždycky proti Nymburku, přehrával nás. Myslím ale, že jsme mohli uhrát lepší výsledek. Rozhodně pro nás ani odveta za týden nebude formalitou – každé utkání s Nymburkem je pro nás cennou zkušeností. Je to kvalitní tým, který hraje evropskou soutěž a každý zápas s nimi něco dá,“ řekl opavský křídelník Rostislav Dragoun.

BK Opava – ČEZ Basketball Nymburk 70:91 (19:25, 18:20, 18:18, 15:28)

Body: Klečka 15, Kouřil 9 (6 asistencí), Bujnoch 9 (6 doskoků), Kvapil 8, Zbránek 5, Jurečka 5, Gniadek 3, Slavík 3, Šiřina 2 (5 asistencí) – Vyoral 14, Davis 12 (6 doskoků), M. Peterka 12 (10 doskoků), Lawrence 12 (6 asistencí), Ray 12 (8 doskoků), Beriša 10, Hruban 8 (6 doskoků), P. Pumprla 6, Benda 2, Kříž 2, J. Bohačík 1
Doskoky: 29 – 50
Trojky: 11/33 – 8/30
TH: 7/10 – 21/24
Asistence: 15 – 13
Ztráty: 11 – 12
Fauly: 25 – 18