eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Extraliga juniorek: Pražské derby ovládl USK, KP Brno překvapilo Slovanku

📁 Články, Domácí soutěže, Mládež, Topstory 🕔6.2.2018
Extraliga juniorek: Pražské derby ovládl USK, KP Brno překvapilo Slovanku

KP Brno si na domácím hřišti poradilo se Slovankou. Pražský tým vyhrál první čtvrtinu o jeden bod, poté ale byly lepší domácí hráčky. Brno si ještě do poločasu vypracovalo desetibodové vedení, které navyšovalo i po změně stran a již nedovolilo Slovance vrátit se zpět do zápasu. Domácí hráčky měly převahu na doskoku a velmi dobré procento střelby je dokázalo přenést přes pětadvacet ztrát. Brno střílelo neuvěřitelných sedmačtyřicet trestných hodů, Slovanka jich měla k dispozici čtrnáct. Heroickým výkonem se na vítězství Brna podílela reprezentační pivotka Ludmila Dudáčková, která nastřílela dvacet devět bodů (z pole 11/5, TH 22/19), doskočila třináct míčů a přidala čtyři asistence. Devatenácti body ji podpořila spoluhráčka Barbora Holubová, double-double za šestnáct bodů a jedenáct doskoků zapsala Eva Šmeráková. Slovanku táhla s pětadvaceti body křídelnice Andrea Ondroušková.

Vysoké vítězství si připsaly domácí Žabiny nad hostujícím Jabloncem. Brněnský tým byl favoritem a svou roli potvrzoval od začátku zápasu. Domácí vedli v poločase 56:10 a o vítězi nebylo pochyb. Žabiny ovládly doskok, pomohlo jim především třicet jedna útočných doskoků. Nemuselo je tak ani mrzet nízké procento střelby za tři body. Jablonec se dopustil sedmadvaceti ztrát a těžko se prosazoval proti soupeřově obraně. Všechny hráčky Žabin se zapsaly do střelecké listiny, nejlepší střelkyní byla s dvaceti čtyřmi body Kateřina Galíčková, double-double si připsaly Adéla Válková s Barborou Tomancovou.

Sparta se na domácí palubovce utkala s USK v pražském derby. Úvodní desetiminutovka byla vyrovnaná, ve druhé části byl mírně lepší hostující USK. Ten vedl v poločase o dvanáct bodů. Po trojce Simony Sklenářové po třech odehraných minutách ve druhém poločasu se Sparta přiblížila na pět bodů, následně Anna Rosecká dvěma trestnými hody náskok domácích snížila na pouhé tři body. Na to dokázala dvoubodovou střelou odpovědět Veronika Voráčková, poté ale trojku trefila Rosecká a Sparta ztrácela dva body. Blíž už ale USK domácí hráčky nepustil, čtvrtinu zakončil bodovou šňůrou, po které vedl o devět bodů a v závěrečné čtvrtině už si vítězství pohlídal. Již zmíněná Veronika Voráčková odehrála čtyřicet minut a zapsala osmnáct bodů, třináct doskoků, osm asistencí, pět zisků a čtyři bloky. Julie Pospíšilová byla nejlepší střelkyní USK s dvaceti body. Sparta se opírala o výkon Simony Sklenářové, která nastřílela jednadvacet bodů a přidala jedenáct doskoků.

Těsné vítězství vybojovala Ostrava, která přivítala Trutnov. Utkání bylo po celou dobu vyrovnané, o vítězi rozhodla koncovka. Dvě a půl minuty před koncem snížila na rozdíl dvou bodů Kristýna Holubcová a na tabuli svítil stav 52:50. V následující minutě se ani jednomu týmu nepodařilo skórovat, až minutu před závěrečnou sirénou proměnila jednu šestku Anežka Kopecká a Ostrava vedla o tři. O pár vteřin později snížila na rozdíl jediného bodu dvěma trestnými hody trutnovská Anna Rylichová. O faul si ovšem na druhé straně řekla opět Kopecká, která byla tentokrát úspěšná v obou případech. Trutnov měl k dispozici poslední útok, skórovat už ale nedokázal, a tak výhru mohla slavit Ostrava. Moravský celek se opíral o body z vymezeného území, kterých nastřílel o deset více. Anna Kubíčková vedla Ostravu k vítězství patnácti body, šesti doskoky a čtyřmi bloky. V dresu Trutnova se prosadila Anna Rylichová, autorka patnácti bodů a osmi doskoků.

Studánka Pardubice porazila Hradec Králové. Domácí tým o svém úspěchu rozhodl ve třetí čtvrtině, po které vedl 50:39. Studánka těžila z útočného doskoku a nižšího počtu ztrát, navíc střílela s úspěšností 54% z pole. O vítězství se zasloužily sestry Šotolovy, které dohromady nastřílely třiatřicet bodů. Karolína, která má zkušenosti z mládežnických reprezentačních výběrů, zvládla dvacet bodů, osm doskoků, pět asistencí a sedm zisků. Kristýna nastřílela bodů třináct a přidala pět doskoků, čtyři asistence a též sedm zisků. Alžběta Levínská se na výhře podílela patnácti body a jedenácti doskoky. Jedinou dvojcifernou střelkyní hradeckých lvic byla s jedenácti body Tereza Pilařová.

Sobotní výsledky:

KP Brno – Basket Slovanka 90:71

Žabiny Brno – Bižuterie Jablonec nad Nisou 100:20

BA Sparta Praha – USK Praha 54:75

SBŠ Ostrava – Loko Trutnov 55:52

Studánka Pardubice – Sokol Nilfisk Hradec Králové 76:53

BK Strakonice – Sokol Nusle odloženo

Žabiny ovládly i nedělní utkání, když porazily Slovanku. Tentokrát se ale domácí tým na výhru nadřel, Slovanka mu nedala nic zadarmo a o dva body usilovala až do posledních vteřin. Pražský tým vedl po třiceti minutách o pět bodů. Začátek závěrečného dějství se lépe povedl právě hostujícímu týmu, který vedl o devět bodů. Následně ale domácí tým zabral a osmi body snížil na rozdíl jediného bodu. Minutu a půl před koncem vedla Slovanka o pět, Žabiny třemi trestnými hody dokázaly snížit. Klíčový okamžik pro domácí tým přišel šedesát sekund před koncem, když rozehrávačka Karolína Sczotková trefila trojku a Brno šlo do vedení. Slovanka už skórovat nedokázala a výhru domácích trestnými hody zpečetila Tereza Havlíková. Žabiny měly lepší procento střelby a dokázaly ustát dvacet pět ztrát. Barbora Tomancová zapsala double-double za třináct bodů a osmnáct doskoků, nejlepší střelkyní byla s dvaceti body Tereza Vitulová. Slovanka se spoléhala na Petru Malíkovou, autorku sedmnácti bodů.

KP Brno zavítalo v neděli do Jablonce, kde vyhrálo po jednoznačném průběhu. Hostující hráčky vedly už po první čtvrtině dvojciferným rozdílem a své vedení navyšovaly po zbytek zápasu. Brno těžilo z útočných doskoků a nízkého počtu ztrát, navíc střílelo s úspěšností z pole přes padesát procent. Hned šest hráček se dostalo do dvojciferných čísel, pivotka Barbora Holubová se opět blýskla ziskem double-double, když do statistik zapsala třináct bodů a šestnáct doskoků. Jablonec za celé utkání střílel pouze čtyři trestné hody a trápila ho nízká úspěšnost střelby. Barbora Nováková nastřílela deset bodů, osm jich přidala Veronika Pískačová.

Sparta o den později uspěla nad soupeřkami z Nuslí. Domácí tým předvedl výborný výkon především na obranné polovině, když hostujícím hráčkám povolil za první poločas vstřelit pouze čtrnáct bodů. Právě během prvních dvaceti minut si Sparta vybudovala vedení a nedala soupeřkám šanci na zvrat. Nusle se Spartě vyrovnaly na doskoku a proměnily polovinu střel zpoza tříbodového oblouku, srazilo je ale třicet pět ztrát. Spartu na útočné polovině táhla Hana Kolegarová, autorka devatenácti bodů. Šestnáct jich přidala Anna Rosecká a čtrnáct Simona Sklenářová. Jedinou dvojcifernou střelkyní Nuslí byla s deseti body pivotka Charlotte Semgady.

Důležité vítězství si připsala Studánka Pardubice, která porazila hostující Trutnov. Domácí hráčky měly výborný vstup do zápasu, když první čtvrtinu ovládly 17:7. I druhá čtvrtina vyšla lépe Pardubicím a domácí své vedení ještě navýšili, Trutnov v závěrečných minutách první půle manko lehce stáhnul a prohrával o šestnáct bodů. Druhý poločas otevřela střelou trutnovská Zuzana Šimková, hosté se ale znovu trefily až po čtyřech minutách. Studánka už si vedení vzít nenechala a dotáhla zápas do vítězného konce. Trutnov trápily ztráty a nižší úspěšnost střelby. Pardubice opět vedly sestry Šotolovy, které byly jedinými dvojcifernými střelkyněmi domácího týmu. Hostující tým naopak neměl ani jednu střelkyni, která nastřílela více než osm bodů. Trutnov se aktuálně nachází na sedmé příčce, Pardubice mají o výhru víc a patří jím páté místo.

Hradecké lvice si odvezly dva body z Ostravy. Východočeský tým si během první čtvrtiny vypracoval desetibodové vedení, které už nepustil. Naopak ho dokázal navýšit a ve třetí čtvrtině vedl po trojce Simony Fišerové o dvaatřicet bodů. Ostrava se dopustila pouze osmi ztrát, zradila je však úspěšnost střelby. Ostrava neproměnila ani jednu trojku ze sedmnácti pokusů, lvice naopak proměnily téměř polovinu střel za dva body. Isnelle Natabou nasměrovala Hradec k výhře šestadvaceti body a šestnácti doskoky, Michaela Bubeníčková se Simonou Růžkovou nastřílely po patnácti bodech. Nejlepší střelkyní Ostravy byla se čtrnácti body Anežka Kopecká. Ostrava je na třetím místě, Hradci patří šestá příčka.

Nedělní výsledky:

Žabiny Brno – Basket Slovanka 67:64

KP Brno – Bižuterie Jablonec nad Nisou 86:39

BA Sparta Praha – Sokol Nusle 91:48

Studánka Pardubice – Loko Trutnov 56:36

SBŠ Ostrava – Sokol Hradec Králové 47:76

BK Strakonice – USK Praha odloženo

Zdroj foto: Aneta Bachtíková

Sdílejte tento článek

Podobné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace