eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Lvi se rvali jako lvi a je z toho třetí výhra | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Lvi se rvali jako lvi a je z toho třetí výhra

📁 Archiv, Články, Reprezentace, Topstory 🕔23.2.2018
Lvi se rvali jako lvi a je z toho třetí výhra

I po třetím kole kvalifikace o postup na MS 2019 v Číně jsou čeští reprezentanti bez porážky. V Botevgradu po dramatické bitvě zdolali reprezentaci Bulharska a do Reykjavíku pocestují jako vedoucí tým skupiny. 

Byla to upracovaná výhra a naši reprezentanti ukázali, že jim označení „lvi“ sedí. Do utkání vstoupili velmi nadějně a úvodní čtvrtina byla v jejich režii. Starali se o to zejména Jaromír Bohačík výbornou střelbou a Ondřej Balvín tvrdou poctivou prací pod košem. Naši hráči si na začátku druhé čtvrtiny vypracovali osmibodový náskok (17:25), ale Bulhaři nesložili zbraně a v komorní atmosféře se v této fázi utkání probudili.

Nastartovala je trojka Ivanova a nástup korunoval ve 14. minutě Dimitrov, který poslal svůj tým poprvé do vedení. Českému týmu se zcela rozsypala obrana a Bulharům narostla křídla. Začalo se jim dařit na perimetru a po šňůře 28:4 šli do výrazného vedení. Naši se vzpamatovali až před koncem poločasu, kdy umazali šestnáctibodový náskok domácích. Ve třetí čtvrtině se karta obrátila. Lvi byli jako vyměnění, opět se začalo dařit v obraně a když se Bulharům přestala dařit trojková střelba, dovolili jim naši hráči v této čtvrtině jen osm bodů a rázem byli znovu ve hře. Čtvrté dějství tohoto nabídlo opravdové vyvrcholení tohoto představení do kterého se zapojilo i hlediště. Hrdinou úvodních minut této pasáže byl Blake Schilb, který otočil skóre na 59:61 a začalo se hrát, kdo s koho.

Naši byli o krůček napřed, ale Bulhaři dvě minuty před koncem čtvrté čtvrtiny srovnali na 73:73. Vzápětí český snajpr Jaromír Bohačík získal svému týmu opět vedení (73:74), který smazal Vaklinov. Rozhodnutí přišlo z ruky Blake Schilba, který 20 vteřin před klaksonem dal na 74:76. Zhruba 10 vteřin na to proměnil Georgijev jen jeden TH a když pak Bohačík z trestných hodů zvyšoval na 75:78 bylo na naší lavičce veselo. Taktický faul našich hráčů poslal dvě vteřiny před závěrečným signálem na čáru trestných hodů Marinova. Ten proměnil první hod, druhý nahodil na desku, ale doskok patřil našim hráčům a bylo rozhodnuto. Důležité vítězství je cennější o to, že některé hráče (i trenéra Ginzburga) trápí viróza, ale vydali ze sebe vše.

 

Bulharsko – Česká republika 76:78 (17:20, 48:37, 56:54)

Body: P. Marinov 15, Bost 13, S. Marinov 13, Dimitrov 6, Georgiev 6, Ivanov 6, Janev 6, Kostov 6, Vaklinov 3, Vangelov 2 – J. Bohačík 24, Schilb 13, Balvín 9, Vyoral 8, Auda 6, Šiřina 6, Kříž 5, Hruban 4, Peterka 3.

Doskoky: 29 – 39

TH: 15/8 – 25/20

Trojky: 12 – 10

Asistence: 20 – 12

Ztráty: 12 – 22

Fauly: 26 – 22

Rozhodčí: Zurapovic (BIH), Gurion (ISR), Vojinovic (MNE)

 

Foto: FIBA

 

Sdílejte tento článek

Podobné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace