eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Lvi v Bulharsku a na Islandu hrají o naději na postup na MS v Číně

📁 Archiv, Články, Topstory, Zahraniční soutěže 🕔22.2.2018
Lvi v Bulharsku a na Islandu hrají o naději na postup na MS v Číně

České basketbalisty čeká v pátek a v neděli dvojzápas první fáze kvalifikace o mistrovství světa. Oba zápasy hodně napoví o naději na postup na světový šampionát v Číně. Pokud oba zápasy Lvi zvládnou, budou mít jistotu postupu do druhé fáze kvalifikace, ale také reálnou šanci bojovat o Čínu.

Ve druhé fázi se postupující  ze skupiny F, kde hraje i Česká republika, spojí s nejlepšími týmy skupiny F, kterou tvoří Rusko, Francie, Belgie a Bosna. Z této společné skupiny pak tři nejlepší pojedou na MS. Výhry v nadcházejícím dvojutkání by se moc hodily, protože se výsledky ze skupin započítávají.

Český reprezentační celek odletěl k oběma zápasům v téměř stejném složení ve kterém absolvoval podzimní část kvalifikace. Pouze nemocného Viktora Půlpána, kterého poslala domů ze soustředění viróza, nahradil Ondřej Sehnal. Nadcházející utkání nebudou snadná. Bulhaři už nebudou chtít podruhé doma prohrát a nastoupí i s americkým rozehrávačem Dee Bostem, který získal bulharský pas. Chybět bude ale jejich největší hvězda, Aleksandar Vezenkov, kterého Barcelona sice nejprve uvolnila, ale pak po zranění dalšího podkošového  hráče ho povolala zpět. „Pokud skutečně nebude Vezenkov, celou hru by pak dělali jejich rozehrávači. Je to odolný a agresivní tým, šest až sedm hráčů je na velmi dobré evropské úrovni. Nebude to nic snadného,“ vzhlíží k utkání s Bulhary trenér Ronen Ginzburg. V sobotu se Lvi přesunou přes Londýn na Island, kde v neděli v podvečer budou čelit atakům islandského soupeře. Ten bude v silnější sestavě než byl v listopadu v Pardubicích. „Island bude doma těžším soupeřem, protože bude mít zkušeného Stefanssona a zřejmě i vysokého pivota Hlinasona. S ním vypadá hra Islanďanů jinak, najednou mají i výšku. S těmito dvěma hráči v sestavě soupeře by to pro nás bylo mnohem těžší,“ řekl Ginzburg.

Nominace českého týmu pro zápasy s Bulharskem a Islandem:

rozehrávači:  Jakub Šiřina, Tomáš Vyoral, křídla: Jaromír Bohačík, Vojtěch Hruban, Lukáš Palyza, Pavel Pumprla, Blake Schilb, Ondřej Sehnal, pivoti: Patrik Auda, Ondřej Balvín, Martin Kříž, Martin Peterka.

Oba zápasy bude vysílat přímým přenosem ČT2 od 16.50 hod.

Výsledky odehraných utkání: Island – Bulharsko 74:77, Bulharsko – Finsko 80:82, Česko – Island 80:69, Finsko – Česko 56:64

 

Foto: cbf

Sdílejte tento článek

Podobné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace