eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Povinnost na úvod splněna, Rumuni kousali jen poločas | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Povinnost na úvod splněna, Rumuni kousali jen poločas

📁 Články, Reprezentace, Topstory 🕔2.9.2017
Povinnost na úvod splněna, Rumuni kousali jen poločas

Please enter banners and links.

Čeští basketbalisté vykročili správnou nohou do letošního Eurobasketu. Natěšené Rumuny zdolali o 15 bodů i díky skvělým výkonům Vojtěcha Hrubana a Tomáše Satoranského, kteří se postarali o 45 bodů našeho týmu.

Rumuni se od začátku utkání opírali o výbornou střelbu za dálky, naproti tomu Lvi se v produkci poněkud trápili. Zastřelovat se začala největší hvězda Satoranský spolu s Hrubanem, přesto první čtvrtinu vyhráli domácí 22-21. Češi i přes výškový handicap slušně bránili podkošový prostor a doskakovali, což jim ve druhé periodě vyneslo mírné vedení. To však domácí dokázali vždy smazat pomocí trojek: Řádila jejich ikona Vlad Moldoveanu (v zápase 24 bodů a 8 doskoků), jenž všechny tři své dálkové projektily potopil v prvních dvaceti minutách. Přesto měli nakonec o něco více důvodů k radosti Lvi, neboť poslední útok úspěšně zakončil Hruban (38-40).

Naši na dobrou práci ze závěru poločasu navázali i po přestávce, když šňůrou 10-0 za 4,5 minuty rozhodli zápas. V té době už byl ve skvělé provozní teplotě Satoranský, jenž nakonec mužstvu pomohl double – doublem za 20 bodů, 13 doskoků a 6 asistencí. Frustrovaní domácí se už při dvanáctibodovém deficitu na odpor nezmohli, naopak častými ztrátami (celkem 20) usnadnili Čechům cestu za prvním triumfem ve skupině D. Velmi dobrý duel zahrál také Vojtěch Hruban s 25 body, vzhledem k minutáži se dařilo i druhému playmakerovi Šiřinovi (7 bodů za 14,5 minuty), nebo pivotu Audovi (8 bodů za 15,5 minuty). Lvi ani příliš nezaostávali na doskoku – ten byl vyjádřeno čísly 40-34 pro Rumuny. Dnes čeká svěřence kouče Ginzburga soupeř nejtěžší – obhájci titulu ze Španělska. Utkání můžete sledovat od 16:45 na programu ČT Sport.

„Vstup do turnaje není nikdy lehký, ale rozhodla naše dobrá třetí čtvrtina. Jsem spokojený s výkonem svých hráčů, zvláště s ohledem na to, že pro některé z nich to byl první zápas na mistrovství Evropy. Je to pro nás skvělé vítězství. Kluci ukázali, že jsou to dobří hráči, a ukázali velký charakter,“ ocenil trenér Ginzburg své borce.

„Je to superdůležitý vstup do turnaje. Tohle byl náš cíl. Museli jsme porazit Rumunsko, abychom měli šanci na postup, protože je to papírově nejlehčí soupeř. První poločas nebyl úplně povedený, ale musíme dát respekt soupeři, který bojoval a dobře střílel. Ve druhé půli jsme zlepšili obranu a jsme šťastní,“ radoval se Tomáš Satoranský.

Rumunsko – ČR 68:83 (22:21, 16:19, 9:22, 21:21)

Body: Moldoveanu 24 (8 doskoků), Paliciuc 12, Calota-Popa 7 – Hruban 25, Satoranský 20 (13 doskoků a 6 asistencí), Auda 8, Kříž 8, Šiřina 7, M. Peterka 7, Palyza 6, Kyzlink 2

Doskoky: 40 – 34

Trojky: 9/21 – 9/22

TH: 15/19 – 14/17

Asistence: 20 – 17

Ztráty: 20 – 11

Fauly: 21 – 21

 

Foto: FIBA Europe

Sdílejte tento článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace