Akcie Nymburku poklesly. Mistr nezvládl třetí čtvrtinu | Probasket.cz

Akcie Nymburku poklesly. Mistr nezvládl třetí čtvrtinu

📁 Články, Evropské poháry, Topstory 🕔9.2.2017

Horší výsledek z prvního utkání play off Ligy Mistrů si mohl představit pouze velký pesimista. Nymburk však bude muset v odvetě smazávat dvaadvacetibodové manko.

Italové rozhodli utkání ve třetí periodě, jíž vyhráli drtivým poměrem 29-13 a do nymburského koše zacílili čtyři trojky. A právě střelba z dálky a trestných hodů měla rozhodující vliv na vysokou porážku mistra. Sassari trefilo v průměru každou druhou trojku (celkem 13) a počínalo si aktivněji ve hře směrem do koše. Výsledkem bylo 17 střílených šestek (13 proměněných) oproti hostujícím šesti. Nymburk čeká v odvětě velmi nesnadná úloha, zvláště když mají Italové ve svém středu velmi disponované střelce z dálky.

Nymburk vstupoval do třetí čtvrtiny pouze o krůček vzadu (42-41), kromě toho ještě minutu před druhou sirénou po Lawrencově trojce vedl 36-41. Stačily však dvě trojky ve dvou útocích Italů a Stipčevič s Bellem rozjásali domácí publikum. Zvláště Stipčevičova trojka o desku byla z kategorie hodně šťastných. Ve třetí periodě Nymburk přestal stíhat v obraně a Sassari nekompromisně trestalo: Za minutu a půl hry to bylo po šňůře 8-0 už 50-41 a to nebylo vše. Za další dvě minuty vedli domácí už 56-43. Pivot Simpson sice krátkodobě snížil na osmibodovou ztrátu, ovšem to bylo vše. Bell s Lydekou a Stipčevičem byli lídry italského celku, který po třiceti minutách vedl o 17 bodů a v klidu dokráčel pro konečné vítězství 94-72.

Domácí navíc hráli bez chyb – ztratili pouze šest míčů (Nymburk rovněž slušných deset). Hostům nepomohla ani převaha na útočném doskoku v poměru 14-5. Nejlepším střelcem utkání se stal zkušený chorvatský rozehrávač v dresu Sassari Rok Stipčevič s 20 body. Za hosty kontroval Howard Sant-Roos s 15 body. Svůj den naopak příliš nemělo trio HrubanLawrence Allen. Poslední jmenovaný sice zaznamenal 14 bodů, ale střelba 5/15 z pole je podprůměrnou záležitostí. Vojtěch Hruban dal o sobě vědět pouze trojkou z půlky v poslední sekundě první čtvrtiny. V součtu tato trojice střílela s bilancí 11/37. Dařilo se naopak Jiřímu Welschovi s 12 body a střelbou z pole 5/6.

Dinamo Sassari – ČEZ Basketball Nymburk 94:72 (20:23, 22:18, 29:13, 23:18)

Body: Stipčevič 20 (5 asistencí), Lacey 18 (6 doskoků), Bell 16, Lawal 11 – Sant-Roos 15, Allen 14, Simpson 13 (9 doskoků), Welsch 12

Doskoky: 36 – 41

Trojky: 13/26 – 8/24

TH: 13/17 – 6/6

Asistence: 19 – 14

Ztráty: 6 – 10

Fauly: 15 – 19