Pardubice vyhrály pro Sanderse, Zachrla setnul LIONS | Probasket.cz

Pardubice vyhrály pro Sanderse, Zachrla setnul LIONS

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔17.1.2016

Brno si připsalo veledůležitou pátou výhru, na níž měla hlavní podíl solidní obrana Jihomoravanů a také křídelník Roman Zachrla. Osmadvacetiletý hráč zaznamenal výtečných 30 bodů (13/19 z pole) a 5 doskoků. Hosté ve svém středu žádnou tak výraznou individualitu neměli a po zásluze prohráli. Brňané o triumfu definitivně rozhodli až v poslední čtvrtině, do té doby se hrál vesměs vyrovnaný basketbal. Hráči MMCITÉ si pomohli 49 doskoky (oproti 34 hostujícím) a zejména od třetí desetiminutovky povolili LIONS pouhé tři útočné doskoky. Na konci třetí části snižoval trojkou Zuzák na přijatelných 52-59 z pohledu Jindřichova Hradce, jenže v rozmezí druhé až čtvrté minuty závěrečného dějství předvedli Jihomoravané šňůru 12-0, díky níž duel rozhodli a vyhráli 87-62. Další hvězdou utkání byl domácí power forward Paul Egwuonwu – autor double – doublu za 12 bodů a 14 doskočených míčů. Nejlepším střelcem LIONS, kteří se střelecky trápili (pouhých 32 % úspěšnosti střelby z pole) se stal Stanislav Zuzák s 12 body.

Pokračování: 1 2 3 4 5