Šlágr kola v ŽBL ovládl Nymburk | Probasket.cz

Šlágr kola v ŽBL ovládl Nymburk

📁 Články, Domácí soutěže, Topstory, ŽBL 🕔17.1.2016

Nedělní dohrávku 16. kola Bonver ŽBL měly na starosti čtyři týmy. Souboj letošních účastníků EuroCupu dopadl lépe pro toho v Evropě úspěšnějšího. Nymburk rozhodl utkání na palubovce Valosunu během třetí čtvrtiny a zvítězil 74:63. Ostravské SBŠ se komplikuje situace, v klíčovém utkání o záchranu padla v Mladé Boleslavi.

Nymburk sice v minulém kole dostal naloženo od pražského USK, ale v týdnu postoupil v EuroCupu díky výhře v Ordusporu a tak byly jeho hráčky hodně namlsané. V úvodu se dařilo více Brňankám, ale na počátku druhé periody se přes čtyři minuty nemohly prosadit. Díky šňůře 11:0 se Středočešky dostaly do bezpečného vedení.

Během třetí čtvrtiny ještě domácí držely velké šance na výhru, nicméně Nymburku pomohly podkošové hráčky. Lenka Šípová a Eglé Šikšniutéová nastřílely 11 bodů hostů a od té doby už Nymburk jen navyšoval své vedení. Velmi dobrý výkon podala Američanka Jessica Kusterová, která k 14 bodům přidala 11 doskoků.

Slovanka vydřela výhru nad Ostravou

Důležitou výhru si připsaly také basketbalistky Slovanky. Proti Ostravě se ale na úspěch nadřely. Mladoboleslavský tým nastoupil jen se sedmi hráčkami včetně debutující juniorky Šauerové a musel se obejít bez Karolíny Kuthanové, Verdine Warnerové, Terezy Matulkové nebo Kristýny Djačukové. Přesto první poločas byl jednoznačnou záležitostí domácích, které využívaly mnoha chyb v obraně SBŠ.

Po přestávce ale Ostravanky zazářily a na moment duel otočily. Tři trojky trefila teprve šestnáctiletá Adéla Smutná, po jedné přidaly Tereza Sedláčková a Gabriela Burzová. Jejich střelecký prach ale během závěrečné čtvrtiny zvlhnul a Slovanka postupně získala zpět bezpečný odstup. Velmi dobrý zápas odehrála Dragana Gobeljičová, která si připsala 22 bodů, 9 doskoků i 4 asistence. Zajímavostí zápasu bylo, že SBŠ střílela za celých 40 minut jen dva trestné hody.

O sobotních zápasech jsme již informovali, článek si můžete přečíst ZDE.

Valosun Brno – DSK Basketball Nymburk 63:74 (19:16, 35:36, 49:60)

Mrhálková 16, Vlková 15, Sanfordová 10, Švrdlíková 8, Šujanová 6, Sedláková 5, Adamcová 3 – Šikšniutéová 16, Kusterová 14 a 11 doskoků, Šípová 11, Huňková a Chomenčuková po 8, Taylorová 7, Bartáková 6, Bortelová 4

Trestné hody: 11/20 – 16/22

Trojky: 2/10 – 4/14

Doskoky: 48 – 41

Ztráty: 16 – 12

Fauly: 20 – 19

Slovanka Mladá Boleslav – SBŠ Ostrava 73:60 (23:10, 41:23, 50:49)

Gobeljičová 22, Brajkovičová 16, Vorlová 15, Minarovičová 9, Harapesová 8, Novotná 2, Šauerová 1 – Havlíková a Smutná po 14, Sedláčková a Burzová po 12, Vojtíková 6, Pavlicová 2

Trestné hody: 19/25 – 1/2

Trojky: 6/16 – 11/30