VTB liga: Jubilejní desátá výhra Nymburku | Probasket.cz

VTB liga: Jubilejní desátá výhra Nymburku

📁 Články, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔17.1.2016

Český šampion přeskákal Kalev 46-30 a ve třetí čtvrtině nastřílel 37 bodů, čímž utkání rozhodl.

Jeden bodík dělil Nymburk od pokoření stobodové hranice a hosté klepali na pomyslnou bránu v poslední minutě hned dvakrát. Přehoupnout svůj tým do trojciferné říše mohl poslední střelou Vojtěch Hruban, jenže minul a potvrdil tak svůj bodově nejméně vydařený zápas v sezoně. Nula na jeho kontě v kolonce bodů jej ale tolik trápit příliš nemusela, důležitá je vysoká výhra celého týmu, která by měla Nymburk nastartovat k lepším výkonům nejen ve VTB lize, ale především ve FIBA Europe Cupu.  Svěřenci kouče Ginzburga výtečně bránili a už v poločase vedli 44-31. V domácích řadách se nedostal do hry obvyklý tahoun centr Arbet, jenž ukončil utkání na devíti bodech a jen jednom doskoku. Hosty tak nejvíce zlobil křídelník Delas, jenž zaznamenal 17 bodů (z toho 10 ve druhé desetiminutovce).

Nymburk utkání rozhodl ve třetí části hry. Hosté si vzali příklad z české ligy, kdy jejich regionální rival z Kolína nastřílel v sobotu Opavě za čtvrtinu 41 bodů při střelbě z pole 15/19. Nymburku se povedlo sice „jen“ 37 bodů, zato na ně Středočeši potřebovali pouze 18 střel (15 úspěšných). Zápas se vydařil kapitánu Welschovi, který trefil všech šest střel z pole a se 14 body byl druhým nejlepším střelcem hned po Maximu De Zeeuwovi (16). Nymburk si v klidu drží sedmé místo v rámci prestižní soutěže, jeho nejbližší pronásledovatel z Nižného Novgorodu navíc dnes prohrál v Astaně. Příště se v rámci VTB ligy Nymburk vypraví do Krasnodaru, kde na něj čeká euroligový Lokomotiv Kubaň.

Kalev Tallin – ČEZ Basketball Nymburk 70:99 (16:23, 15:21, 23:37, 16:18)

Body: Delas 17 (6 doskoků), Freimanis 12 (7 doskoků), Veideman 12, Arbet 9, M. Curry 8 – De Zeeuw 16 (7 doskoků), Welsch 14, Dixon 13 (6 asistencí), Houška 11, Randle 11

Doskoky: 30 – 46

Trojky: 5/30 – 8/20

Šestky: 15/25 – 17/22

Asistence: 14 – 23

Ztráty: 13 – 17

Fauly: 22 – 23