Pardubice vyhrály pro Sanderse, Zachrla setnul LIONS | Probasket.cz

Pardubice vyhrály pro Sanderse, Zachrla setnul LIONS

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔17.1.2016

Ve všech čtyřech sobotních duelech KNBL se radovali domácí, v neděli byli spokojenější hráči Prostějova, kteří v ofenzivním představení venku udolali Ústí nad Labem.

Slezák odstřelil Pandy

34 bodů Pavla Slezáka pomohlo Prostějovu k dalšímu triumfu. Rozehrávač Ariete navíc přidal i 7 doskoků a 4 přihrávky a celé své galapředstavení završil sedmi úspěšnými trojkami. Hosté postupně budovali své vedení a v první části srazili Ústí šesti trojkami! Čtyřikrát se z dálky trefil Slezák, po jedné přidali Marko s Palyzou. Domácí, kteří nastoupili bez svého klíčového rozehrávače Michala Čarneckého, se naproti tomu téměř výlučně prosazovali z větší blízkosti koše. I když Hanáci vedli ve druhé čtvrtině místy až o 12 bodů, Barham s Abercrombiem snížili na přijatelných 42-48 z pohledu Slunety. Po změně stran Pecka smečoval už na 46-48, ale hosté se šňůrou 8-0 (Palyza, Slezák) opět uklidnili. Domácí špatně bránili a dotahovat zvyšující se náskok Ariete je stálo mnoho sil. Nejblíže Prostějovu byly Pandy na začátku čtvrté minuty závěrečného dějství (76-80), avšak Palyza další trojkou rázem uťal naděje domácích hráčů i příznivců. Orli nastříleli celkem 13 trojek a domácí pouze tři, přesně v této statistice je potřeba hledat příčinu Ústecké porážky. Nejlepší výkon po svém příchodu předvedl centr Cory Abercrombie (25 bodů a 8 doskoků), nejlepší střelec Ústí pak byl Andrew Barham, jenž zaznamenal 26 bodů.

Sluneta Ústí nad Labem – Ariete Prostějov 85:96 (20:27, 22:21, 20:23, 23:25)

Body: Barham 26 (7 doskoků), Abercrombie 25 (8 doskoků), Pecka 13, Jiříček 8 (6 asistencí), Kendrid 7, Emerson 6 (5 asistencí) – Slezák 34 (7 doskoků), Roseboro 19 (9 doskoků), Palyza 13 (6 doskoků), Marko 10 (6 asistencí), Kouřil 9, Tomanec 7, Peterka 2, Šteffel 2

Doskoky: 35 – 35 | Trojky: 3/17 – 13/33 | Šestky: 16/20 – 19/22 | Asistence: 25 – 19 | Ztráty: 20 – 20 | Fauly: 18 – 18

Pokračování: 1 2 3 4 5