USK utnul vítěznou sérii Trutnova. Slovanka doma překvapila

📁 Články, Domácí soutěže, Topstory, ŽBL 🕔13.12.2015

AKTUALIZOVÁNO. V Trutnově se překvapení nekonalo. V rámci 13. kola Bonver ŽBL úřadující evropské šampionky utnuly vítěznou sérii Trutnova a nakonec na jeho palubovce zvítězily rozdílem 41 bodů. O velké překvapení se tak postarala mladoboleslavská Slovanka, jenž zdolala favorizovaný Hradec Králové 88:66.

Pražanky dominovaly už v úvodu

Šlágr kola se hrál v Trutnově, kam zavítal euroligový USK Praha. Trutnov měl vítěznou sedmizápasovou šňůru, USK zase vyhrál všech pět duelů v lize. A od začátku dělal vše proto, aby trutnovskou sérii utnul. Domácí pivotka Cadyová sice potrápila obranu USK a na ní navázala rozehrávačka Russellová, ale už po sedmi minutách měl favorit dvouciferný náskok.

Šanci dostaly spíše v Eurolize méně využívané hráčky, do poločasu se střelecky zadařilo sestrám Elhotovým. Ačkoliv byly Východočešky v některých úsecích hodně nepříjemným soupeřem, USK s každou čtvrtinou náskok navyšoval. V druhé půli se prosazovaly Tijana Ajdukovičová i Tereza Vyoralová a vedení Pražanek nakonec narostlo na 41 bodů. Během poslední čtvrtiny už Trutnovu docházely síly a projevila se i pověstná defenziva USK.

Trutnov se musel obejít bez klíčových hráček Michaely Uhrové a Lenky Pazderové. Dvouciferný počet bodů v domácím dresu nastřílely jen dvě hráčky. Naopak na straně pražského celku dala každá hráčka kromě Marty Xargayové alespoň čtyři body.

Slovanka šokovala hradecké Lvice

K velkému překvapení došlo v Mladé Boleslavi. Měsíc herní pauzy více zamával s hradeckými basketbalistkami, které nestačily na domácí bojovnice. Slovanka potvrzuje vzrůstající formu, po dvou smolných prohrách s favorizovanými družstvy vyhrála druhý zápas v řadě. Už v poločase vedly domácí o 11 bodů a bezpečný odstup si udržely až do konce.

Další tři utkání se hrají dnes, nedělní program odstartuje zápas Karlových Varů s Valosunem Brno. Dohrávku 13. kola sehrají Žabiny Brno a Strakonice v úterý 15. prosince.

Kara Trutnov – ZVVZ USK Praha 41:82 (13:29, 21:45, 35:69)

Cadyová (+ 10 doskoků) a Ovsíková po 10, Russellová 8, Vondráčková 7, Miloševová a Herinková po 2, Fallová a Nagyová po 1 – Ajdukovičová 14, Kat. Elhotová 13, Hanušová (+ 10 doskoků) a Vyoralová po 12, Kar. Elhotová 11, Vaughnová 9, Burgrová 7, Robinsonová 4

Trestné hody: 15/9 – 26/19

Trojky: 14/2 – 14/7

Doskoky: 33 – 44

Ztráty: 16 – 18

Fauly: 20 – 18

Slovanka Mladá Boleslav – Sokol ZVU Hradec Králové 88:66 (23:22, 52:41, 71:60)

Vorlová 21, Brajkovičová 16, Gobeljičová a Harapesová po 14, Warnerová 12, Minarovičová 9, Novotná 2 – T. Kuthanová 18, Křížová 17, Buraová a Zavázalová po 8, Stará a Rosenbaumová po 6, Lehtorantaová 3

Trestné hody: 18/13 – 14/9