Nymburk vstoupil do nového ročníku VTB ligy vítězně | Probasket.cz

Nymburk vstoupil do nového ročníku VTB ligy vítězně

📁 Články, Topstory, VTB 🕔4.10.2015

Basketbalisté Nymburka zvítězili v letošní premiéře v rámci VTB ligy nad Kalevem Tallin 79-65. Svěřenci kouče Ginzburga výtečně bránili a prakticky od druhé poloviny první čtvrtiny až do konce utkání vedli. Cestu za nymburským triumfem nastartovalo duo Randle – Hruban, které během 35 sekund trefilo své trojkové pokusy a Nymburk rázem vedl 14-8. Do konce úvodní periody se připomněl ještě Dixon s Pomikálkem a po deseti minutách svítilo na ukazateli skóre 26-13 k velké radosti domácího publika.

Nymburští hráli v útoku nesobecky, půjčovali si balon a v obraně nedovolili hostům nic velkého. Během druhé čtvrtiny se Estonci dostali maximálně na pětibodovou ztrátu (38-33), na čemž měli hlavní podíl Freimanis s Raley-Rossem. Poločasový výsledek 44-34 dával tušit jistou dávku komfortu pro českého mistra v nadcházející druhé půli. Hosté se ale rozhodně nevzdali a ještě jednou snížili na 49-54. Brzy nato však přišlo uklidnění v podobě dvou trojek Dixona a domácí si svůj náskok do konce duelu pohodlně hlídali.

Právě nový rozehrávač Michael Dixon se stal mužem zápasu s 19 body a 6 přihrávkami. Rovněž nový pivot Maxime De Zeeuw na sebe upozornil 7 body a 10 doskoky. Nymburští zaznamenali celkem 22 přihrávek a 14 zisků. Ve středu 7. října čeká Welsche a spol. doma o poznání silnější soupeř v podobě Lokomotivu Kubaň Krasnodar.

ČEZ Basketball Nymburk – BC Kalev Tallin 79:65 (26:13, 18:21, 21:19, 14:12)

Body: Dixon 19, Vaughn 12, Sant-Ross 11, Peterka 8 – Freimanis a Boone po 14, Sokk a Raley-Ross po 10

Doskoky: 36 – 36

Trojky: 6 – 7

Ztráty: 10 – 19

Fauly: 20 – 21