Nymburk byl blízko senzace, přesto v Krasnodaru prohrál | Probasket.cz

Nymburk byl blízko senzace, přesto v Krasnodaru prohrál

📁 Články, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔16.4.2015

Nymburk odehrál na palubovce spolufavorita a předloňského finalisty VTB ligy skvělé utkání a naznačil, že se může v budoucnu měřit i s takto silnými soupeři. Ještě minutu a půl před koncem totiž svěřenci Kestutise Kemzury hráli s Lokomotivem nerozhodně 90-90. A nebýt toho, že Darius Washington neproměnil svůj první trestný hod, mohl český mistr v Rusku dokonce vést. Závěr bohužel pro české barvy opanoval Lokomotiv, když se nejprve z čáry trestného hodu dvakrát prosadil Delaney a v následném útoku Nymburka zblokoval Petra Bendu Brown. Pojistku domácím přidal dvoubodovým košem Simon.

Hosté začali proti Krasnodaru zcela uvolněně a domácí byli dokonale zaskočeni v posledních třech minutách první čtvrtiny, do nichž vstupovali ve vedení 18-14. Nymburk především zásluhou pěti bodů Simmonse a čtyř Washingtona předevedl šňůru 13-4 a ujal se vedení 27-22. Mírný náskok si hosté drželi až do poslední minuty druhé čtvrtiny, v níž srovnal Voronov na 43-43. Poslední slovo měl však pozdější nejlepší střelec duelu Chester Simmons, jenž šestkami poslal hosty do poločasového vedení 45-43. Nymburku se po celý zápas dařilo střelecky, obrana však už tak slavná nebyla. Ve třetí desetiminutovce se rozehrál Delaney se Simonem a Lokomotiv po ní o bod vedl. V závěru zápasu se naplno projevila zkušenost kádru domácích, kteří zvítězili ve VTB lize popáté v řadě. 30 bodů za Nymburk nastřílel Simmons (trojky 6/9), 20 přidal Washington. Za domácí se nejvíce dařilo Delaneymu (27 bodů) a Simonovi (18 bodů). Nymburk čeká další zápas VTB ligy v neděli 19. dubna, kdy doma přivítá dalšího giganta – Chimki Moskva.

Lokomotiv Kubaň Krasnodar – ČEZ Basketball Nymburk 99:95 (22:27, 21:18, 26:23, 30:27)

Nejlepší střelci: Delaney 27, Simon 18, Voronov 14, Kurbanov 12 – Simmons 30, Washington 20, Burns 10, Stutz 10
Doskoky (útočné): 32 (12) : 30 (8)
Trojky: 9/21 : 10/19
Ztráty: 12:10
Fauly: 18:30
Validita: 107:107