Pražský HB Basket překvapil na severu Čech, DBak stále bez porážky

📁 Články, Domácí soutěže, Mládež, Topstory 🕔10.2.2015

Liga kadetek nabídla v 17. a 18. kole několik překvapení. O vyrovnanosti soutěže ve skupině B svědčí vítězství HB Basket Praha na palubovce České Lípy. Pražanky rovněž potrápily druhé Litoměřice, ale tam selhaly především kvůli mizerným trestným hodům.

Snadné vítězství si připsaly Nusle proti rezervě brněnské SŠMH. Prvenství si stále drží plzeňský DBaK a ve skupině B Havířov.

DBaK stále neporažený

Víkendová utkání se opět povedla vedoucímu týmu tabulky. Plzeňský DBaK zvládl oba zápasy na palubovkách soupeřek, především díky úspěšným druhým poločasům. Jak Jablonec, tak Brandýs nad Labem se proti favoritkám držely do poločasu, ale pak se projevily kvality Západočešek. Bodově se prosazovala zejména Sklenářová. Hráčky rezervy plzeňského klubu naopak musely zkousnout dva debakly. V Brandýse prohrály dokonce o 94 bodů.

Domácího prostředí naopak využily Sadská i „béčko“ USK. Proti poslední Aritmě neměl ani jeden z klubů velké problémy. Proti Kladnu naopak Sadská využila získaných faulů, vždyť její hráčky střílely 49 trestných hodů. Kladenské kadetky v hale Královce srdnatě bojovaly, ale v druhé půli už výrazně ztrácely. Martina Kučová přispěla k dvěma vítězstvím USK celkem 41 body.

HB Basket překvapil v České Lípě

Duely týmů z horní poloviny tabulky dopadly nejlépe pro Litoměřice. Proti HB Basket Praha byly sice jasným favoritem, ale nakonec slavily vítězství o jediný koš. Hosté mohou litovat 16 neproměněných trestných hodů z 25 pokusů.

Pražanky naopak uspěly v České Lípě. Jako devátý celek tabulky měly na palubovce třetího týmu štěstí a lépe zvládly závěr utkání. Pražanky velmi dobře bránily a přesto, že se domácí mocně dotahovaly, nakonec si hosté odvezly vítězství 49:48.

Karlovy Vary si naopak zkomplikovaly situaci. Dvě porážky je mohou ve vyrovnané skupině A připravit o postup do play-off.

Matějčková pomohla k dvěma vítězstvím

Ve skupině B si Pardubice nechaly přeložit obě utkání. To byla výhoda pro Olomouc. Místní OSK totiž i s pouhými pěti hráčkami uspěl proti Jičínu. Domácí hráčky si vybudovaly až dvacetibodový náskok, ale vinou nedostatku sil téměř přišly o vítězství. I přes nezvládnutou poslední čtvrtinu nakonec výhru uhájily.

Dvě důležitá vítězství získaly Nusle. Pražský celek porazil v duelu tabulkových sousedů rezervu SŠMH. Domácí byli hrubě nespokojení s výkonem rozhodčích, přesto získali jasné vítězství. Proti Kyjovu už šlo o jasnou záležitost. Výrazně se prosazovala Barbora Matějčková, která během obou utkání zaznamenala 64 bodů. Byla tak nejlepší hráčkou víkendu.

Havířov uspěl v duelu nejlepších

V Havířově se odehrál souboj prvního s druhým týmem tabulky skupiny B. Slavia Praha byla nepříjemným soupeřem, ale domácí si postupně tvořily podstatný čím dál větší náskok a navíc jim poslední čtvrtina vyšla na výbornou. Slavii nepomohla ani nejlepší střelkyně ligy Růžková.

Havířov svou kvalitu potvrdil i proti posledním Pečkám. V duelu prvního s posledním neměly havířovské kadetky velké problémy. Dalším výborným střeleckým výkonem se prezentovala Kubíčková, autorka 48 bodů z obou duelů.

Rezerva ostravské SBŠ podle očekávání porazila Pečky, ale v neděli ji čekal podstatně těžší soupeř. Proti Slavii vyšla Ostravankám první čtvrtina. Na úžasný výkon a 31 nastřílených bodů v úvodní části však nedokázaly navázat a druhá perioda už byla z jejich strany tragická. Ačkoliv Slavia přijela se sedmi hráčkami, dokázala nastřílet přes stovku bodů. K tomu jim pomohly i skvělé trestné hody, Slávistky minuly pouze jedinou šestku z 20 pokusů.

Výsledky

Bižuterie Jablonec nad Nisou – Dbak Plzeň 59:73 (Ješkeová K. 21, Kerhartová 16 – Sklenářová 17, Buňková 12)

Brandýs nad Labem – Dbak B 109:15 (Daňková 29, Kynclová 26, Kunešová 21 – Juhászová 6)

USK Praha B – Aritma Praha 68:28 (Kučová 18, Gráfová 13 – Dupačová 15)

ŠBK P-H Sadská – Sokol Kladno 82:55 (Urbanová 21, Mázlová 21, Holubová 19 – Říhová 17, Pilařová 13, Podracká 10)

BK Česká Lípa – Loko Karlovy Vary 65:47 (Vaněčková 17, Lačná 15 – Malecová 13, Fišková 9)

Slovan Litoměřice – HB Basket Praha 66:63 (Čermáková 16, Kocmanová 12, Černá a Mühlfeitová 10 – Strašilová 18, Žílová 15, Psutková 13)

Brandýs nad Labem – DBak Plzeň 58:69 (Kynclová 24, Kunešová 11 – Kyselová 17, Sklenářová 12)

Bižuterie Jablonec nad Nisou – Dbak Plzeň B 88:50 (Ješkeová T. 25, Kerhartová 16, Ješkeová K. 15, Kordíková 14 – Froňková 12, Fastnerová 9)

ŠBK Parker – Hannifin Sadská – Aritma Praha 108:31 (Holubová 24, Krajáková 20, Švachová 15, Caňkařová a Urbanová 13, Pavlíková 12 – Vidmanová 12, Dupačová 10)

USK Praha B – Sokol Kladno 64:49 (Kučová 23, Gráfová 13 – Pilařová 13, Šliková 9)

Slovan Litoměřice – Loko Karlovy Vary 75:66 (Kocmanová 23, Čermáková 19, Tmějová 13, Černá 10 – Fišková 22, Traubová 17)

BK Česká Lípa – HB Basket Praha 48:49 (Grobarčíková 15, Vaněčková 9 – Žílová 18, Psutková 8)

BK Frýdek – Místek – BSK Continental TJ Jičín 48:52 (Ručková 11, Hyplová 10, Čapatá 9 – Rychetníková 12, Ježková 9, Čapková 8)

Sokol Nusle – SŠMH Brno B 70:48 (Matějčková B. 27, Melzerová 16, Mährischlová 13 – Titzová 11, Havlíková 10)

BA Sparta B – Jiskra Kyjov 74:28 (Voláková 18, Votrubová 13, Halátková a Pitrová 12 – Vlachová 12)

BK Havířov – BLK Slavia Praha 89:66 (Kubíčková 22, Kopecká 16, Minářová 16, Heincová 15 – Růžková 20, Geffertová 15)

SBŠ Ostrava B – Basketbal Pečky 88:36 (Štiglerová 18, Turková 16, Muntágová 15, Duchovná 10 – Horáčková 12, Nosková 8)

OSK Olomouc – BSK TJ Jičín 65:59 (Holcová 22, Rašková 18, Kroutilová 14 – Čapková 21, Přenosilová 9, Michálková 8)

BA Sparta B – SŠMH Brno B 49:56 (Pitrová 11, Voláková 9 – Vrtělová 14, Havlíková 9)

Sokol Nusle – Jiskra Kyjov 84:35 (Matějčková B. 37, Lehne 16, Lacinová 14 – Nekudová 12, Hudečková 11)

SBŠ Ostrava B – BLK Slavia Praha 84:102 (Muntágová 22, Lindovská 13, Duchovná 12, Moučková 11 – Baldová 24, Pátková 18, Růžková 17, Báčová a Geffertová 15)

BK Havířov – Basketbal Pečky 103:45 (Kubíčková 26, Minářová 20, Heincová 16, Lacinová 13 – Horáčková 15, Nosková 12, Soukalová 9)

Ilustrační foto: Sokol Nusle