EXT U15 – Liberec klopýtl | Probasket.cz

EXT U15 – Liberec klopýtl

📁 Články, Domácí soutěže, Mládež, Topstory 🕔24.2.2015

V tažení skrz extraligovou tabulku v soutěži žáků i nadále pokračují hráči USK Praha. Ti si zatím za celý tento ročník připsali jediný zaváhání a ani tento víkend si na své konto nepřipsali další porážku. Stejně úspěšný byl i na 2. místě Nymburk. Ten má sice o jednu prohru více než pražský celek, ale i nadále jsou jeho hráči v těsném kontaktu s tímto rivalem. Naopak katastrofální víkend za sebou mají Kondoři. Liberec byl ještě před tímto kolem tabulkově vyrovnaným soupeřem právě USK, ale 2 porážky toto razantně změnily.

První porážku si Liberec připsal v sobotním střetnutí v hale Písku. Sršni se sice nacházejí na 5. místě soutěže, ale stejně se čekalo, že právě výše jmenovaná trojice bude hrát tak trochu vlastní soutěž, ale zde Kondoři narazili. Domácí Sokol hrát od samého začátku parádně v útočné fázi. Z počátku se ho sice hostující celek držel, ale ve 2. poločase přišel střelecký útlum a to pomohlo Písku. Ten naopak stále pokračoval ve stejných výkonech. Hornát nastřílel 31 bodů a Sršni zvítězili 79:69. V dobrých výkonech pak domácí hráči pokračovali i o den později proti Litoměřicím. Slavoj se taktéž prezentoval dobrou hrou a o vítězi tak musela rozhodovat závěrečná čtvrtina. V ní pevnější nervy udrželi domácí hráči, kteří zaslouženě zvítězili 74:59.

Naopak o den dříve se Slavoje vůbec nedařilo. To se totiž představil právě v palubovce vedoucího celku soutěže a proti hráčům USK Praha se Litoměřice nedokázali chytnout již úvodu zápasu. V poločase byl rozdíl mezi oběma celky 16 bodů a nakonec Pražené i díky 16 bodům Šimona slaví po výhře 70:44. Ještě větší důvod k radosti však měli po nedělním zápase. To totiž byl na programu šlágr 8. kola, ve kterém se utkalo USK s Kondory a z obou stran to bylo hodně vyhecované utkání. Oba týmy se však spíše soustředily na obranu, k tomu všemu ani jednomu příliš nevycházela útočná fáze a tomu také odpovídal výsledek. V utkání obran tak nakonec zvítězil domácí výběr těsně 40:37.

To naopak útočná fáze o tomto víkendu hravě vycházela Nymburku. Ten v domácím prostředí přivítal oba ostravské celky a jak v souboji s NH, tak i v duelu s hráči Torola Snakes se domácím borcům podařilo přehodit 80 bodovou hranici. K tomu se dá připsat i fakt, že jak v sobotu Torola Snakes, tak v nedělním střetnutí i NH Ostrava naprosto odpadla ve 2. poločase. V obou případech si tak domácí hráči potřebný náskok začali budovat ve 3. čtvrtině. V souboji s hráči Torola Snakes řádil Mikyska, autor 30 bodů pomohl k výhře 81:66. To v zápase druhém ho vystřídal Vejvar, který nasázel 29 bodů a i on pomohl k dalšímu vítězství, tentokrát nad NH Ostrava v poměru 85:64.

Ještě hůře pak dopadla v sobotu NH Ostrava v Praze. To se totiž střetla se 4. Sokolem Pražským a ze vzájemného měřené sil si odváží pořádný debakl. Domácím vycházelo vše na co sáhli a výsledkem toho bylo vysoké vítězství 104:63. To následný duel domácího výběru s druhým týmem z Ostravy nebyl z Pražanů tak jednoduchou záležitostí. Sokol sice jasně opanoval úvodní čtvrtinu, jenže ve zbytku času se spíše dařilo právě ostravským hráčům, kteří hru vyrovnali a tento stav praktiky platil až do závěrečných minut. Zde se nakonec štěstí přiklonilo na domácí stranu. Hauzer zaznamenal 21 bodů a Sokol zvítězil těsně 68:66.

Vítěznou sbírku o tomto víkendu rozšířili i týmy Plzně a Pardubic. Jak Lokomotiva, tak i Synthesia si shodně připsaly své 3 vítězství v sezoně. Hráči Pardubic si ho připsali již v sobotním duelu na půdě posledního Tachova. Ten zatím má na kontě pouze jediné vítězství a právě i díky této prohře se mu nejbližší konkurenti v tabulce vzdalují. Synthesia si své vítězství budovala již od úvodních minut a zvítězila 65:46. O den později však Pardubice narazily v Plzně. S domácí Lokomotivou sice sehrály vyrovnané utkání, jenže i tak neustále dotahovaly těsné vedení domácích, které nakonec vyústilo ve vítězství 50:44.

Tachov i Plzeň ještě v těchto kolech dokázal vyloupit Pelhřimov. Ten nejdříve v sobotu využil střelecké nemohoucnosti Lokomotivy. Plzeň například dokázala za celou 2. čtvrtinu nastřílet pouze 5 bodů a to stačilo hostujícím hráčům k vybudování značného náskoku. Plašil nastřílel 17 bodů a Pelhřimov zvítězil 68:45. To v Tachově to tak lehké z pohledu hostí nebyli. Tentokrát museli o body bojovat až do konce, což se vyplatili a Pelhřimov tak slaví znovu, tentokrát v poměru 55:51.

7. kolo

USK Praha     –     Slavoj Litoměřice         (70:44)     (19:9 36:20 56:28)

Sokol Písek     –     Kondoři Liberec         (79:69)     (22:21 47:40 67:58)

Slavoj Tachov     –     Synthesia Pardubice         (46:65)     (8:13 22:29 35:40)

Lokomotiva Plzeň     –     BK Pelhřimov          (45:68)     (9:14 14:37 27:51)

Sokol pražský     –     NH Ostrava         (104:63)     (21:22 44:36 83:54)

BA Nymburk     –     TOROLA Snakes Ostrava          (81:66)     (15:17 32:38 63:53)

8. kolo

USK Praha     –     Kondoři Liberec          (40:37)     (12:12 19:28 29:33)

Sokol Písek     –     Slavoj Litoměřice          (74:59)     (16:16 40:41 56:53)

Slavoj Tachov     –     BK Pelhřimov         (51:55)     (15:12 26:26 42:40)

Lokomotiva Plzeň     –     Synthesia Pardubice          (50:44)     (14:9 25:19 35:32)

Sokol pražský     –     TOROLA Snakes Ostrava         (68:66)     (16:8 37:35 48:48)

BA Nymburk     –     NH Ostrava         (85:64)     (25:17 39:36 58:51)