EXT U17 – Dařilo se domácím celkům | Probasket.cz

EXT U17 – Dařilo se domácím celkům

📁 Články, Domácí soutěže, Mládež, Topstory 🕔20.1.2015

Do nového roku vstoupila tento víkend také extraliga kadetů a pouze do jednoho utkání zasáhl prozatímní vedou celek tabulky. Nymburk už v páteční předehrávce na své palubovce změřil síly s hráči Litoměřic, ti se zatím nacházejí na 8. místě, ale v případě úspěchu Pardubic i USK v dohrávkách klesnou hráči Slavoje o 2 příčky níže. Teď se však proti favoritovi prezentovali hostující hráči sympatickým výkonem, když dlouho domácím zatápěli a dokonce také dlouho drželi vedení. Do kabin se pak odcházelo za stavu 35:27 pro Slavoj. Ve druhé části však Nymburk zpřesnil svou hru a už na konci 3. čtvrtiny byl k vidění remízový stav. Navíc se i ve druhé části rozjela dvojice Kolář a Ivan. První jmenovaný zaznamenal 20 bodů, druhý 18 a oba tak  pomohli svým spoluhráčům k otočení skóre a k výhře 68:58.

Stejně jako Nymburk, tak i Pardubice sehrály o tomto víkendu jediné střetnutí, protože obě družstva mají odložené duely právě s již zmiňovaným USK Praha. I Synthesia změřila před zraky svých fanoušků síly s Litoměřicemi a opět byl k vidění vyrovnaný souboj. Navíc se jednalo o zápas týmů ze spodních pater tabulky a také tomu bojovnost obou mužstev odpovídala. Vývoj byl jako na houpačce. Úvodní čtvrtinu opanovali domácí hráči, do kabin se pak už však šlo za vedení Slavoje. Ovšem aby toho nebylo málo, opět v následující čtvrtině hráči Pardubic skóre otočili a do poslední čtvrtiny si odnesli vedení o 3 body. V té už se pak vedení domácím podařilo udržet. Kantůrek nastřílel 28 bodů a Synthesia zvítězila 82:75.

I nejbližší pronásledovatel Nymburka má momentálně stále jedno klání k dobru a tím pronásledovatelem je Ostrava. Té před tímto víkendem patřila 3. pozice a hned v sobotu je čekala bitva s pražskou Spartou o lepší postavení v tabulce. Ovšem vývoj absolutně nenasvědčoval tomu, že se má jednat o důležitou a vyrovnanou řežbu. Ostrava totiž hned od začátku jasně své soky přehrávala. Ani poločasová přestávka pak Pražanům nepomohla a odváží si tak z Ostravy vysokou porážku 84:47. Rozstřílení domácí si pak v následujícím utkání ještě smlsli na Plzni. Lokomotiva se nachází na předposlední příčce a stejně jako o den dříve Sparta, tak ani ona nedokázala s domácími držet krok a důsledkem toho podlehla hladce 89:52.

Lokomotiva selhala i v sobotu s Novým Jičínem. A zklamání v táboře hostí musí být o to větší, že domácí se nacházejí na posledním místě a do tohoto víkendu nezaznamenali ani jeden triumf. Plzeň navíc byla i dlouhou dobu lepší. Po první čtvrtině si navíc držela dvouciferné vedení a i přesto, že Nový Jičín stahoval, tak šla do poslední čtvrtiny ve vedení právě Plzeň. Ovšem v těsné koncovce a převážně i díky 30 bodům Rudolfa dokázal první vítězství v sezoně po výsledku 69:67 ukořistit Nový Jičín. Ani tento úspěch však nepřidal nový vítr do plachet domácím hráčům. Hned v neděli je jasně přehrála Sparta. Už po poločase tento pražský klub vedl o 14 bodů a nakonec jasně zvítězil 77:48.

Ono zaváhaní Sparty s Ostravou pak nakonec Pražany stálo hned dvě pozice v tabulce, jelikož se propadli až na 4. místo. Mezi tyto kolektivy se totiž vklínili ještě hráči Prostějova. Ti za sebou v domácí hale mají úspěšný víkend, když si připsali skalpy Písku a Sokola Pražského. Nejdřív se Orli utkali se Sršni. Písek se momentálně pohybuje na 7. příčce, ale proti domácím hráčům se mu od samého úvodu nedařilo. Už po úvodní čtvrtině totiž prohrávali o 18 bodů a bylo prakticky hotovo. Váňa s Kubátem dohromady nastříleli 29 bodů a pomohli svým spoluhráčům k zisku v poměru 72:56. V dalším duelu pak na domácí čekal již zmínění Sokol Pražský, který se v tabulce nachází o místo před Pískem a toto družstvo pak dělalo Orlům mnohem větší problémy. V poločase totiž hosté vedli o 5 bodů, poté však domácí hráči začali hrát lépe a navíc se jim rozstřílel Nábělek. Ten nakonec ukončil svůj koncert 34 body na svém kontě a pomohl tak Prostějovu k výhře 72:59.

A posledním celkem, který v domácích podmínkách exceloval, bylo Brno. Hráči JBC se navíc díky dvěma vítězstvím katapultovali ze 7. místa na 5. právě před své víkendové protivníky. V sobotu se Brno střetlo s hráči Sokola Pražského a domácí měli od úvodních minut duel pevně v rukou. Hned na začátku si vypracovali vedení, které pak udrželi až do závěrečného hvizdu. Rudický si připsal 22 bodů a Brno triumfovalo 75:63. Ani proti Písku pak neměli domácí hráči žádné problémy směrem k radostnému konci. O svém vítězství pak rozhodli především ve 2. čtvrtině, kde Sršni odpadli a najednou prohrávali o 20 bodů. Vy zbytku hry pak už jen domácí hráči kontrolovali hru ke skóre 85:52.

13. kolo

JBC Brno     –     Sokol Pražský          (75:63)     (20:13 38:31 58:50)

Orli Prostějov     –     Sokol Písek         (72:56)     (27:9 44:27 61:42)

BA Nymburk     –     Slavoj Litoměřice         (68:58)     (13:17 27:35 47:47)

BC Nový Jičín     –     BK Loko Plzeň          (69:67)     (10:20 36:36 49:53)

BCM Slez. Ostrava     –     GBA Sparta Praha          (84:47)     (27:14 41:29 63:36)

14. kolo

Orli Prostějov     –     Sokol Pražský          (72:59)     (16:23 30:35 54:47)

JBC Brno     –     Sokol Písek          (85:52)     (22:18 50:30 57:37)

Synthesia Pardubice     –     Slavoj Litoměřice         (82:75)     (21:15 40:45 63:60)

BCM Slez. Ostrava     –     BK Loko Plzeň          (89:52)     (22:14 44:27 66:40)

BC Nový Jičín     –     GBA Sparta Praha          (48:77)     (8:20 18:32 39:51)