35:0. Nymburské hráčky znemožnily SBŠ | Probasket.cz

35:0. Nymburské hráčky znemožnily SBŠ

📁 Články, Domácí soutěže, Topstory, ŽBL 🕔7.12.2014

Sobotní zápasy 9. kola ŽBL nenabídly žádné větší překvapení. Všechna favorizovaná družstva poměrně jasně zvítězila. Ostudu si utrhla Ostrava v Nymburku.

Čtyřmi zápasy pokračovala Ženská basketbalová liga. Největším tahákem byl duel druhého IMOSu Brna s úřadujícími mistryněmi z USK. Výkonnostní rozdíl mezi oběma českými účastníky Euroligy byl propastný. USK potvrdil formu po vítězství nad Košicemi a v Brně ovládl hru již do poločasu. Brňanky se ve druhé čtvrtině zmohly jen na pět bodů a to se z pole prosadila jen Barbora Kašpárková. Během poslední desetiminutovky se vedení hostujících hráček z Prahy navýšilo až na 40 bodů. Pražanky byly mnohem agresivnější ve hře do koše a tedy i doskakování bylo v jejich režii. Trenérské duo USK Hejková – Bárta mohlo nechat odpočinout svou hvězdu Laiu Palauovou.

SBŠ si utrhla ostudu v Nymburku

Ostrava si odvezla nepříjemný debakl z Nymburku. Od poloviny první kvarty domácí naprosto ovládly hru. Nymburské hráčky nedovolily soupeřkám vsítit koš přes 16 minut, ve druhé čtvrtině nedostaly jediný bod. Během tohoto období měly nymburské šňůru 35:0. Ostravanky ztrácely spoustu míčů a v utkání netrefily jedinou trojku. Naopak z dálky se trefovala proti „svým“ Monika Verlíková, odchovankyně SBŠ. Ta se z dálky prosadila rovnou třikrát a jako náhradnice nasbírala 11 bodů. Výborný výkon předvedla i Američanka Rolleová, autorka 11 bodů a 12 doskoků. Oba trenéři dali v závěru prostor méně vytíženým hráčkám.

Lichtarovičová s Andělovou klíčem k úspěchu Hradce

Úspěšný reparát složily hráčky Hradce Králové po porážce v Trutnově. V duelu proti Slavii Praha získaly hradecké klíčový náskok již ve druhé čtvrtině. Jako kvalitní posila se nadále projevuje běloruská reprezentantka Tatsiana Lichtarovičová. Autorka 23 bodů pomohla společně s mladou rozehrávačkou Gabrielou Andělovou odrazit nápor Slavie v poslední čtvrtině. Tradiční opora hostů Lowenthalová zaznamenala double-double za 20 bodů a 10 doskoků.

Také Valosun potvrdil v Praze roli favorita. Brňanky na půdě VŠ Praha trpělivě zvyšovaly svůj náskok, ale potvrzení úspěchu dodaly až během třetí čtvrtiny. Trojkou Giacintové vyvrcholila šňůra 14:0 a domácí se k ničemu dalšímu nedostaly. Pět hráček Valosunu nastřílelo devět a více bodů. Převahu hostů na doskoku nejlépe vystihuje duo Jonesová – Spragueová, jenž doskočilo 24 míčů stejně jako všechny hráčky soupeře.

IMOS Brno – ZVVZ USK Praha 52:89 (Stejskalová 14 – Vaughnová 17)

Hradec Králové – BLK Slavia Praha 73:60 (Lichtarovičová 23 – Lowenthalová 20)

VŠ Praha – Valosun Brno 52:65 (Nováková 13 – Vlková 16)

Basketball Nymburk – SBŠ Ostrava 78:37 (Bortelová 13 – Hillardová 15)

Ilustrační foto: Ulf Duda, zeny.basket-nymburk.cz