Review 2. kola poháru Eurochallenge | Probasket.cz

Review 2. kola poháru Eurochallenge

📁 Články, Evropské poháry, Topstory 🕔14.11.2014

Skupina A:
Pozici favorita skupiny A naplňuje německý Ulm, jenž bez větších potíží zdolal Den Bosch. Hostům nedobře bránili, a tak jim nepomohlo ani 26 bodů rozehrávače Brandona Curryho. Pokud je zatím Ulm bez porážky, tak Södertälje stále čeká na první výhru. Švédové podlehli o 27 bodů na palubovce italského Brindisi. Domácí přeskákali Krále 16-6 v útoku a jejich američtí hráči James, Harper a Henry (resp. Jamajčan) se poskládali dohromady na 55 bodů Brindisi.

Ratiopharm Ulm – Shoeters Den Bosch 91-82 (24-17, 27-15, 20-27, 20-23)
Nejlepší střelci: Clyburn 15, Hess 13 – B. Curry 26, Akerboom a Denson po 17
Enel Brindisi – Södertälje Kings 90-69 (25-18, 18-9, 27-17, 20-25)
Nejlepší střelci: D. James 21, Harper a Henry po 17 – Jukič 17, Simpson a Bizaca po 12

Skupina B:
V souboji vítězných celků z prvního kola se tentokrát radoval ten domácí, a sice maďarský Körmend. Ten sice dvě minuty před koncem prohrával po trojce ex-nymburského křídelníka Michala Křemena 71-76, ale pak přišly velké chvíle amerického centra Ryana Richardse. 212 centimetrů vysoký pivot nejprve trojkou snížil na 74-76, aby minutu na to srovnal skóre na 76-76. Hosté mezitím třikrát ztratili a 15 sekund před koncem rozhodl o nejtěsnějším triumfu Körmendu šestkou Lemon. Na dně tabulky se zatím nachází paradoxně jeden z favoritů na postup – Lukoil Sofia. Bulhaři navzdory double – doublu pivota Charlese Thomase prohráli na palubovce estonského Tartu Rock 59-71. Domácí se mohli spolehnout na svou lavičku náhradníků, která přestřílela tu hostující 34-12.

Körmend – Energia Rovinari 77-76 (27-14, 24-17, 13-20, 13-15)
Nejlepší střelci: Richards 18, Török 16 – Vlaicu 18, Troupe 14
Tartu Rock – Lukoil Sofia 71-59 (15-13, 16-9, 20-10, 20-27)
Nejlepší střelci: Talts a Kriisa po 19 – Smith 15, Thomas 14 (10 doskoků)

Skupina C:

Belgický Aalstar vyhrál ve Švédsku všechny čtyři čtvrtiny a nedal domácímu Borasu šanci na dobrý výsledek. Domácí více ztráceli a stříleli z pole pouze s 33,6% úspěšností, což je na to, že hráli ve své hale, dost nízké číslo. Tento týden se z vítězství radoval i druhý bundesligový zástupce v poháru Eurochallenge – Frankfurt. Ten díky vydařené poslední čtvrtině (25-12) zdolal dánský Aarhus. Franfurt otočil nepříznivé skore hned na začátku poslední periody. O šňůru 15-5 se zasloužil sedmi body především Sean Armand. Poté už domácí svůj náskok bezpečně uhlídali až do konce připsali si na své konto první výhru ve skupině C.

Boras – Okapi Aalstar 67-91 (16-22, 13-16, 16-25, 22-28)
Nejlepší střelci: Miller 20, Maraker 16 – Tofi 20, tři hráči s 12 body
Frankfurt – Bakken Bears Aarhus 74-64 (23-15, 14-23, 12-24, 25-12)
Nejlepší střelci: Armand a Richter po 15 – Bergstedt 23, Acker 10

Skupina D:

Až prodloužení muselo rozhodnout souboj dvou favoritů na postup ze skupiny D. Nakonec se i díky fantastickému výkonu dvojice J´Covan Brown – Rašid Mahalbašič radovali hosté. Ex-nymburský pivot nastřílel 31 bodů a jeho kolega ještě dokonce o tři více. Všechno v tomto utkání mohlo být ale jinak: Astanu spasila už dvoubodová střela Antona Ponomareva v poslední sekundě normální hrací doby, jež znamenala vyrovnání na 93-93. Prodloužení už lépe zvládli hosté a spolu s dalším účastníkem VTB ligy, Saratovem, zůstávají neporaženi. Saratov totiž s přehledem zvítězil v Rumunsku nad tamní Oradeou 101-74. Hned sedm hráčů ruského celku zaznamenalo dvouciferný počet bodů.

Tofas Bursa – Astana 102-106 po prodl. (25-13, 22-26, 24-23, 22-31, 9-13)
Nejlepší střelci: Patterson 27, Wood 22 – Brown 34, Mahalbašič 31
CSM Oradea – Saratov 74-101 (16-25, 14-24, 21-27, 23-25)
Nejlepší střelci: Dillon 23, tři hráči po 12 bodech – Vzdychalkin a Downs po 21

Skupina E:
Roli favorita potvrdilo Nantere, když porazilo Benfiku, ačkoli vítězství o 12 bodů se nerodilo tak lehce, jak si možná někteří fandové a hráči francouzského celku přáli. V dresu portugalského klubu se činili především dva američtí hráči: Centr Ronald Slay s 23 body a 8 doskoky a křídelník Jobey Thomas s 20 body a 6 doskoky. Favorit bral body i v duelu Monsu s finskou Katajou. Finové měli velmi vychýlenou mušku, neboť v průměru trefili pouhé tři střely z pole z 10 pokusů. Domácí se mohli spolehnout na pivota Jamieho Billieho, jenž zaznamenal double – double za 21 bodů a 10 doskoků. Nantere i Mons mají tedy zatím bilanci 2-0, Benfika a Kataja přesně opačnou.

JSF Nantere – Benfica Lisabon 80-68 (27-15, 17-19, 18-21, 18-13)
Nejlepší střelci: K. Weems 19, Shuler 13 – Slay 23, J. Thomas 20
Mons – Kataja 71-62 (19-18, 20-19, 15-11, 17-14)
Nejlepší střelci: Billie 21 (10 doskoků), J. Love 14 – Arnold 21, Rannikko 15

Skupina F:
Tři útoky po dvou útočných doskocích v řadě dostali k dispozici hráči Trabzonu za nepříznivého stavu 68-70 v Kluži. Křídelník Sean Marshall nakonec 19 sekund před závěrem normální hrací doby srovnal na 70-70, a protože se neujal Millageho buzzer – beater, přišlo na řadu prodloužení. V něm zajistil hostům těsnou výhru svou dvojkou (a šesti body v řadě) Hardy. Neporažen zůstává i rakouský Magnofit Güssing, jenž zvítězil o 10 bodů v Paksu. Hosté měli bodovou produkci rozvrstvenou na více hráčů: Pět z nich dosáhlo 10 a více bodů. Rakušané nadto trefili 13 trojek, na což Maďaři nenašli odpověď.

Kluž – Trabzon 80-81 po prodl. (13-13, 27-18, 13-19, 17-20, 10-11)
Nejlepší střelci: Millage 21, Hargrove 19 – Hardy 27, Veličkovič 15 (13 doskoků)
Paks – Güssing 70-80 (19-22, 12-15, 16-27, 23-16)
Nejlepší střelci: Jones 19, Dugat 14 – Kostov a Klepeisz po 16

Skupina G:

Jeden z favoritů na celkový triumf ve Vyzývacím poháru, tým Le Mans, ubránil finskou Kotku na 52 bodech a bez potíží zvítězil o 19 bodů. Run and gun souboj v Itálii ovládla k radosti domácích fandů Biella. Šest trojek v domácím dresu zaznamenal hráč utkání Alan Voskuil, jenž kromě 30 bodů posbíral ještě 8 asistencí.

Le Mans – Sport Kotka 71-52 (19-13, 17-18, 17-11, 18-10)
Nejlepší střelci: Ewing 14, Ignerski 13 – Simms 14, Ulmer 11 (15 doskoků), B. Jefferson 11
Biella – Antwerpy 97-96 (31-32, 22-20, 21-24, 23-20)
Nejlepší střelci: Voskuil 30, Laquintana 22 – Fogg 31, Pearson 23

Skupina H:
Vyrovnaný zápas byl k vidění i v Minsku, kam přijel litevský klub Šiauliai. Hosté zvládli lépe poslední čtvrtinu a zvítělili o tři body. V tabulce skupiny H jsou zatím neporaženi, zatímco Minsk je bez jediné výhry. Premiérový truimf si na své konto připsal Krasnojarsk. Hosté z Ušaku poztráceli hned 18 míčů a hůře stříleli. Výsledkem byla jejich porážka 68-86.

Tsmoki Minsk – Šiauliai 91-94 (25-25, 24-26, 25-24, 17-19)
Nejlepší střelci: Kudravcev a Mirkovič 18 – Olander 23, Lee 16
Jenisej Krasnojarsk – Ušak 86-68 (26-19, 18-16, 22-21, 20-12)
Nejlepší střelci: Kolesnikov 17, White 16 – Warren 14, Buckner a Fells po 11