V Haife sa Nymburk doťahoval márne | Probasket.cz

V Haife sa Nymburk doťahoval márne

📁 Evropské poháry 🕔9.1.2014

Jediný český zástupca v Eurocupe odštartoval Last 32 Fázu. A hneď v prvom stretnutí proti Maccabi Haifa sa mu nedarilo podľa jeho predstáv…

Nymburk už mohol počítať s uzdraveným Simmonsom aj Petrom Bendom, ale ten do stretnutia nezasiahol. Skóre otvoril peknou akciou Ilievski, ale to bolo bohužiaľ jedinýkrát, kedy sa český zástupca ocitol vo vedení. V úvode sa Nymburku podarilo niekoľko strát, z ktorých súper profitoval šnúrou 9:0. Mahalbašič a Simmons boli oporami, ktoré držali svoje družstvo na dostrel, po prvej štvrtine prehrávali iba o 6 bodov. Hráči izraelského zástupcu následne pokračovali v zlepšenom v výkone, v úvodej druhej štvrtiny si vytvrorili dokonca dvojciferný náskok, ale to domácim nevydržalo dlho, pretože pod košom sa darilo hlavne Mahalbašičovi. Ten dokázal stiahnuť dokonca na 4 body, ale Smith trojkovým pokusom upravoval na polčasových 47:44. Úvod druhého polčasu patril opäť Haife, ktorá sa rýchlo dokázala vrátiť do vedenia o 10 bodov. To však nezlomili nejako Nymburk, Simmons ovládol záver tretej štvrtiny, keď hlavne vďaka nemu stiahol rozdiel na rozdiel jedného koša. Pred poslednou štvrtinou to bolo 65:63 z pohľadu domácich, ale rozhodne všetko ešte bolo otvorené. Ale viac sa Nymburku nepodarilo, pretože po 3 minútach Smith s Randlom dostali svoj tím do 9-bodového vedenia. V závere sa síce český celok snažil o zvrátenie negatívneho stavu, ale po dotiahnutí na 3 body to už Smith dotiahol do víťazného konca pre domáci tím. Hlavný rozdiel bol v úspešnosti trojkových pokusov, izraelský zástupca sa totiž v kľúčových momentoch mohol spoľahnúť práve na tento ukazovateľ. Nymburk nenaplnil predzápasové očakávania, keď prehral proti Maccabi Haifa Bazan 75:80.

Maccabi Haifa Bazan – ČEZ Basketball Nymburk 80:75 (21:16, 26:28, 18:19, 15:12)

Najlepší strelci: Yivzori 17, Smith 15, Cubillan 14 – Simmons 23, Mahalbašič 16, Page 10

TH: 23/13 – 15/11, fauly: 21 – 21, trojky: 11 – 8, rozhodcovia: Mogulkoc, Chebyshev a Rutesic, 1100 divákov