V Eurocupe začína prituhovať | Probasket.cz

V Eurocupe začína prituhovať

📁 Evropské poháry 🕔23.1.2014

Tretím kolom sa uzavrela polovica Last 32 fázy. Ako to vyzeralo v jednotlivých stretnutiach druhej najlepšej európskej súťaže?

Skupina I

Výborne rozohrané to majú hráči Nanterre, ktorý po neúspešnom ťažení valcujú vo svojej skupine Eurocupu. Tretiu výhru v rade si zapísali tentokrát doma, keď v druhej štvrtine rozbehli svoje útočné ťaženie, na ktoré už hostia z Ulmu nedokázali reagovať. Na druhé postupové miesto sa budú snažiť dostať FoxTown Cantu, ktoré vyslalo svojim súperom jasnú správu, keď vyhralo doma nad Izmirom s prehľadom o 29 bodov. Proti tureckému celku sa strelecky presadili všetci hráči z Cantu a pred odvetom to môže pre hráčov talianskeho družstva veľké povzbudenie.

JSF Nanterre – Ratiopharm Ulm 95:77 (16:18, 32:16, 24:25, 23:18)

Najlepší strelci: Lighty 21, Meacham a Thomas po 16, Daniels 10 – Plaisted 23, Howard 14, Long 12

FoxTown Cantu – Pinar Karsiyaka Izmir 84:55 (21:21, 31:6, 11:13, 21:15)

Najlepší strelci: Gentile 15, Uter 11, Rullo, Jenkins a Aradori po 10 – Dixon 13, Batista 11, Hersek 10

Skupina J

Bamberg trošku prekvapujúco zaváhal v Ankare, keď stratil kontakt so súperom v tretej štvrtine, ktorú turecký celok vyhral 22:9 a nemal tak už problémy dokráčať k domácej výhre. Prvú výhru si zapísal Gravelines, ktorý otočil nepriaznivý vývoj v poslednej štvrtine a vrátil sa tak späť do boja o postup do ďalšej fázy. Výhru francúzskeho celku zmajstroval vo veľkej miere Steven Gray, ktorý dal v stretnutí 28 bodov. V skupine J majú možnosť o postup bojovať ešte všetky celky.

Aykon TED Ankara Kolejliler – Brose Baskets Bamberg 81:68 (27:20, 14:17, 22:9, 18:22)

Najlepší strelci: Plisnic 23, Golubovic 16, Tucker 15 – Gavel 12, Wright a Jacobsen po 11, Fischer 8

Dinamo Banco di Sardegna Sassari – BCM Gravelines Dunkerque 79:85 (20:20, 19:24, 20:13, 20:28)

Najlepší strelci: Green 25, Diener 22, Gordon 15 – Gray 28, Lewis 19, Holland 18

Skupina K

Nymburk mal veľké prekvapenie na dosah, ale nakoniec sa mu to proti Khimki Moskva nevydarilo. O ich zápase si môžete prečítať v našom samostatnom článku tu. V druhom stretnutí sa zrodila jasná výhra Maccabi Haifa, ktorá nedala doma v druhom polčase šancu Siene. Pre taliansky celok sa viacmenej dvere do ďalšej fázy uzavreli a hlavnou mierou sa podieľali na domácej výhre Smith s 24, resp. Roth s 21 bodmi.

Maccabi Haifa Bazan – Montepaschi Siena 86:66 (19:17, 15:21, 27:9, 25:19)

Najlepší strelci: Smith 24, Roth 21, Randle 16 – Hunter 17, Haynes 11, Cournooh a Green po 7

Skupina L

V tejto skupine sú v hre o postup iba tri kluby, ale medzi nimi je to mimoriadne vyrovnané. Crvena Zvezda totiž ukončil nádeje Panioniosu, keď na vlastnej palubovke nezaváhala a vyhrala nakoniec o 20 bodov. Druhé stretnutie malo oveľa jasnejší priebeh, Bilbao totiž zvalcovalo taktiež doma, ale Novgorod rozdielom triedy, keď vyhralo dokonca o 26 bodov. Hráči Bilbaa mali vynikajúce percento úspešnosti streľby a aj vďaka nemu sú po polovici odohraných stretnutí na prvom mieste v skupine.

Crvena Zvezda Telekom Belehrad – Panionios Atény 84:64 (16:19, 23:16, 22:12, 23:17)

Najlepší strelci: Simonovic 18, Jenkins 16, Blazic 11 – Mc Collum 11, Langford 9, Duvnjak a Batis po 7

Bilbao Basket – Nizhny Novgorod 80:54 (18:10, 25:12, 17:16, 20:16)

Najlepší strelci: Mumbru 20, Pilepic a Gabriel po 11, Lopez 10 – Rochestie 19, Gubanov 10, Thompson 9

Skupina M

Najvyrovnanejšie zápasy sa odohrali v tejto skupine. Začneme Hapoelom Migdal, ktorý si pripísal tretie víťazstvo v rade a postup ďalej má prakticky vo vrecku. Na dva body sa však vytrápil, keď ešte pred poslednou štvrtinou prehrával, ale v poslednej časti základná päťka izraelského celku otočila stretnutia vo svojej prospech a porazila tak neúspešného euroligistu z Kyjeva. Druhé stretnutie sa skončilo miernym prekvapením, v Ljubljane mal zápas podobný priebeh, ale víťazstvo nad Bandirmou bolo trošku neočakávané.

Hapoel Migdal Jerusalem – Budivelnik Kyjev 88:84 (20:26, 31:30, 16:15, 21:13)

Najlepší strelci: Duncan 20, Halperin 19, Wright 13 – Ahearn 16, Gorbenko a Summers po 12, Lavrinovic a Salenga po 11

Union Olimpija Ljubljana – Banvit Bandirma 84:80 (20:26, 22:16, 22:26, 20:12)

Najlepší strelci: Bubnic 18, Joksimovic 15, Stepheson 12 – Meija 26, Rowland 15, Kuqo 12

Skupina N

V Berlíne to napreduje všetko podľa papierových predpokladov, s Khimikom Yuzhne nemali väčšie problémy, v druhom polčase zvrátili stretnutie vo svoj prospech a majú už tretiu výhru v tabuľke. Prvú výhru si zapísal Štrasburg, ktorý sa však na svoje prvé body musel vytrápiť proti Radnicki. Základná zostava francúzskeho celku zabojovala a stále je v boji o miesto v ďalšej fáze.

Alba Berlín – Khimik Yuzhne 87:71 (19:13, 19:28, 22:15, 27:15)

Najlepší strelci: Redding a Radosevic po 15, Logan 14, Stojanovski 13 – Travis 24, Freimanis 15, Gatens 9

SiG Štrasburg – Radnicki Kragujevac 80:76 (17:17, 15:19, 27:23, 21:17)

Najlepší strelci: Campbell 19, Toupane a Thornton 12, Greer 11 – Bircevic 21, Kalinic 14, Marinovic 12

Skupina O

Valencia nemala doma žiadne problémy so Zielonom Gorom, ktorú zdemolovala o 37 bodov aj vďaka šiestim strelcom, ktorí sa dostali cez 10-bodovú hranicu. Prekvapenie však bolo v Oostende, kde sa skončilo víťazné ťaženie Kazaňu. Domáci Telenet ustál tlak od favorita a zaslúžene si tak pripísal výhru a možnosť bojovať aj naďalej o postup.

Valencia Basket Club – Stelmet Zielona Gora 90:53 (21:13, 22:11, 21:16, 26:13)

Najlepší strelci: Triguero 14, Doellman a Dubjlevic po 13, Sato 12 – Dragicevic 15, Eyenga 9, Cel 6

Telenet Oostende – UNICS Kazaň 78:75 (24:25, 22:22, 17:10, 15:18)

Najlepší strelci: Gillet a Djordjevic po 15, Ponitka 14, Wright 13 – Goudelock 13, Eidson 11, Veremeenko a Vougiouskas po 10

Skupina P

Lietuvos Rytas nie je v ideálnej forme, čo dokumentovala až prekvapujúco ľahká prehra v Zaragoze. Španielsky celok si až prekvapujúco ľahko poradil s neúspešným euroligovým celkom, hlavne za pomoci 23 bodov Michaela Rolla. Pre Zaragozu to bola prvá výhra v skupine. To v omnoho lepšej fazóne je Besiktas, ktorý ma po troch zápasoch tri výhry, ale v Záhrebe to nebola prechádzka ružovou záhradou, keď o výhre tureckéku klub rozhodol svojimi jedinými bodmi v strentnutí Muratcan Guller 20 sekúnd pred koncom.

CAI Zaragaoza – Lietuvos Rytas Vilnius 90:64 (27:15, 23:16, 27:14, 17:15)

Najlepší strelci: Roll 23, Jones 12, Rudez a Shermadini po 11 – Palacios 17, Songaila 12, Seibutis 11

Cedevita Záhreb – Besiktas Integral Forex Istanbul 69:71 (19:12, 25:25, 8:16, 17:18)

Najlepší strelci: Ray 17, Selby 11, Zubcic a Babic po 8 – Lofton 20, Ruzic 12, Broekhoff 11