Real padol a mnoho zaujímavého vo 4. kole Euroligy | Probasket.cz

Real padol a mnoho zaujímavého vo 4. kole Euroligy

📁 Evropské poháry 🕔25.1.2014

Výborné kolo má za sebou Euroliga. Poďme sa pozrieť na jednotlivé zápasy, ako to v nich vyzeralo.

Skupina E

Istanbulským celkom sa po predošlom kole podarilo konečne uspieť a pripísať si prvé výhry do tabuľky. Fenerbahce totiž doma zvládlo doterajšieho suveréna skupiny Panathinaikos Atény a po dobre zvládnutom konci mu uštedrilo prvú prehru v Top 16 fáze. Na strane domáceho celku sa cez 10-bodovú hranicu dostali až 5 hráči, na druhej strane u Aténčanov sa cez túto métu dostala len dvojica. Istabulčania viedli počas takmer celého priebehu stretnutia a dva body sú tak na správnom mieste. Lídrom skupiny ostáva tak po tomto kole FC Barcelona, ktorá nezaváhala ani v štvrtom zápase v rade. V čisto španielskom dueli proti Malage dokázala v záverečnej štvrtine zvrátiť negatívne skóre na svetelnej tabuli a hlavne vďaka Navarrovi si pripísali cennú výhru. Asi najlepšie vyvrcholenie mal súboj medzi Anadolu Efes a Milánom. Hráči talianskeho celku vyhrávali totiž takmer po celý čas v stretnutí, ale v závere prišiel šokujúci zvrat s krásnou koncovku pre domácich, Zoran Planinič totiž svojou trojkou s klaksónou rozhodol o najtesnejšom možnom víťazstve pre svoje družstvo. Druhý istanbulský celok teda tiež nezaváhal a má na konte prvú výhru v Top 16 fáze. Späť na víťaznú líniu sa naštartovali hráči úradujúceho majstra, Olympiacosu Pireus, keď poľahky zlomili odpor Vitorie. Po polčase už totiž viedli o 21 bodov a nemali tak žiadne problémy kontrolovať v ostatnom priebehu dianie na palubovke.

Fenerbahce Ulker Istanbul – Panathinaikos Atény 77:72 (23:11, 16:17, 17:22, 21:22)

Najlepší strelci: Bogdanovic 15, Bjelica a Kleiza po 13, Predlzic 12 – Curry 14, Mavrokefalidis 11, Bramos a Diamantidis po 9

FC Barcelona – Unicaja Malaga 83:79 (25:24, 19:18, 22:26, 17:11)

Najlepší strelci: Nachbar 13, Navarro a Papanikolaou po 12, Huertas 10 – Suarez 15, Caner-Medley 12, Kuzminskas 9

Anadolu Efes Istanbul – EA7 Emporio Armani Miláno 61:60 (14:17, 16:17, 13:11, 18:15)

Najlepší strelci: Savanovic 13, Bjelica 9, Balbay, Vasileiadis a Planinic po 8 – Langford 18, Samuels a Jerrells po 8,  Melli 7

Laboral Kutxa Vitoria – Olympiacos Pireus 70:89 (15:26, 23:33, 15:19, 17:11)

Najlepší strelci: Heurtel a Jelínek po 12, Nocioni 11, Diop 10 – Lojeski 17, Dunston 14, Spanoulis 13

Skupina F

V šlágri kola padol prvýkrát po sérii 13 víťazstiev v rade Real Madrid. Stopku jej vystavil na domácej palubovke CSKA Moskva, ktorý vďaka dominancii v záverečnej štvrtine nakoniec až prekvapujúco hladko porazil súperov z Madridu. Pre hráčov CSKA je to veľké povzbudenie pred ďalšími náročnými súťažami a taktiež podpora, že dokážu vyhrávať aj nad silnými celkami. Prekvapujúcom, ale o to viac zaslúženým lídrom skupiny a tiež posledným neporazeným celkom je družstvo Maccabi Electry. Tí nezaváhali opäť a doma už po prvom polčase rozhodli o jasnej výhre, keď hráči Partizanu nemali žiadne šance. Po polčase totiž domáci celok viedol o 28 bodov a dovolil svojmu súperovi dať iba 19 bodov. Strelecky sa presadili takmer všetci hráči z izraelského klubu a Tel Aviv je tak na dobrej ceste k postupu do ďalšej fázy. Úspešné kolo pre Istanbul zakončil Galatasaray, ktorý si tiež pripísal prvú výhru v Top 16 fáze, vydoloval totiž dva body z palubovky Mníchovu. Hosťujúci celok ustál tlak v poslednej 10-minútovke aj vďaka efektívnej trojici Erceg, Macvan a Arroyo, ktorá mala najväčši podiel na 6-bodovej výhre tureckého družstva. Na opačnom konci tabuľky sa krčí Žalgiris Kaunas, ktorý ako jediný zo všetkých klubov v Top 16 fáze ešte nevyhral stretnutie. Tentoraz bol k tomu mimoriadne blízko, ale Kubaň zázračne otočila stretnutie, keď po polčase prehrávali ešte dvojciferným rozdielom. Potom však zabrali stálice ako Simon alebo Likhodey a nakoniec šnúrou 13:0 ostali mimoriadne cenné dva body v Krasnodari.

CSKA Moskva – Real Madrid 85:71 (23:10, 17:20, 19:25, 26:16)

Najlepší strelci: Krstic 18, Micov a Vorontsevich po 14, Fridzon 11 – Rodriguez 19, Llull 15, Mirotic 13

Maccabi Electra Tel Aviv – Partizan NiS Belehrad 88:67 (20:11, 27:8, 21:28, 20:20)

Najlepší strelci: Tyus 16, Rice 15, Smith, Hickman, Ingles, Ohayon a Blu po 8 – Bogdanovic a Kinsey po 17, Lauvergne 11, Milosavljevic 7

FC Bayern Mníchov – Galatasaray Liv Hospital Istanbul 66:72 (18:30, 18:12, 15:19, 15:11)

Najlepší strelci: Delaney 12, Idbihi 11, Thompson 9 – Arroyo 21, Erceg 19, Macvan 14

Lokomotív Kubaň Krasnoadar – Žalgiris Kaunas 80:75 (16:29, 23:22, 19:14, 22:10)

Najlepší strelci: Simon 21, Likhodey a Jasaitis po 11, Maric 10 – Javtokas 16, Dentmon 15, Lipkevicius 10