Koniec jednej série | Probasket.cz

Koniec jednej série

📁 Evropské poháry 🕔11.1.2014

Kolo číslo dva druhej fázy Euroligy prinieslo niekoľko pozoruhodných výsledkov a jedno veľké prekvapenie.

Skupina E

Výborné predstavenie priniesol úvodný zápas skupiny medzi Fenerbahce a Barcelonou. Diváci v istanbulskej aréne videli vzácne vyrovnaný zápas, v ktorom nakoniec hosťujúci celok zabral v záverečnej štvrtine, aby si nakoniec odniesol tesné, ale mimoriadne dôležité víťazstvo. Hlavným strelcom barcelonského úspechu bol 23-bodový Huertas, ktorého body v poslednej 10-minútovke mali cenu dva bodov. Barcelona má na konte dve výhry, naopak jeho súper sa krčí na predposlednom mieste s dvoma prehrami. Šokujúco, ale zaslúžene sa skončil zápas v Mediolanum Fóre, kde Miláno privítalo úradujúceho majstra z Pireusu. Hráči Emporia ťahaný hlavne Langfordom začali v druhej štvrtine dominovať až si nakoniec hladko poradili s Olympiacosom o neuveriteľných 30 bodov. Ani druhý istanbulský celok, Anadolu Efes nebol na svojej palubovke úspešný. Ten nezvládol záverečnú stretnutia svojho zápasu s Malagou, kde sa rozhodovalo hlavne z hranice trestných hodov. V ňom mala Unicaja pevnejšie nervy a mohla tak oslavovať tesnú výhru na horúcej pôde Istanbulu. Druhý španielsky celok, Laboral Kutxa Vitoria mal naopak totožnú situáciu doma. Tiež neudržal tesný náskok v záverečnej štvrtine a prepustil tak partii okolo Diamantidisa ďalšie dva body do tabuľky. Panathinaikos je spolu s Barcelonou neporazeným celkom v skupine E.

Fenerbahce Ulker Istanbul – FC Barcelona 73:76 (18:23, 21:16, 17:19, 17:18)

Najlepší strelci: Bjelica a Mahmutoglu po 15, McCalebb a Predlžič po 13, Bogdanovič 12 – Huertas 23, Oleson 14, Papanikolaou 11

EA7 Emporio Armani Miláno – Olympiacos Pireus 81:51 (16:21, 23:11, 24:8, 18:11)

Najlepší strelci: Langford 29, Hackett 17, Jerrells 13 – Printezis 12, Spanoulis 8, Sloukas a Mantzaris po 7

Anadolu Efes Istanbul – Unicaja Malaga 72:74 (17:20, 19:17, 23:17, 13:20)

Najlepší strelci: Hopson 15, Batuk 12, Savanovič 11 – Dragič 17, Toolson 16, Stimač 11

Laboral Kutxa Vitoria – Panathinaikos Atény 64:72 (17:24, 15:10, 20:14, 12:24)

Najlepší strelci: Pleiss 17, Heurtel 13, Nocioni 8 – Lasme 20, Diamantidis 12, Curry a Gist po 10

Skupina F

Kubaň očividne vykročila nesprávnou nohou do ďalšej fázy Euroligy, keď mala na dosah výhru v Tel Avive, ale nakoniec bola z toho jasná prehra o 10 bodov. V Nokia Aréne to bolo hlavne predstavenie Schortsanitisa, autora 22 bodov a ťahúna k druhej výhre Maccabi Electra v rade. Aj držiteľ divokej karty Bayern Mníchov uspel na vlastnej palubovke, keď otočil negatívny stav stretnutia v poslednej štvrtine proti Partizanu. Výborne sa darilo hlavne Bryantovi, ktorý dosiahol "double-double". CSKA Moskva nemala doma väčšie problémy so Žalgirisom, keď viacmenej počas celého priebehu stretnutia dominovala. Moskovčania potešili svojich divákov kolektívnym výkonom a dali zabudnúť tak na novoročné problémy vo VTB lige. Dominancia Madridu pokračuje, tentoraz to však bola prekvapujúca dráma. Galatasaray sa totiž dokázal v poslednej štvrtine takmer dotiahnuť a ukončiť fenomenálnu sériu Realu. Ale 6 viac 10-bodovým strelcov na strane domácich bolo nakoniec proti a nakoniec udržalo víťaznú sériu aj naďalej.

Maccabi Electra Tel Aviv – Lokomotív Kubaň Krasnodar 85:75 (21:21, 24:17, 19:24, 21:13)

Najlepší strelci: Schortsanitis 22, Smith 15, Rice 12 – Kalnietis 18, Williams a Hendrix po 13, Brown, Jasaitis, Zubkov a Simon po 6

FC Bayern Mníchov – Partizan NiS Belehrad 71:65 (17:20, 17:22, 18:14, 19:9)

Najlepší strelci: Bryant 16, Thompson 15, Delaney 12 – Bogdanovič 24, Kinsey 20, Lauvergne 11

CSKA Moskva – Žalgiris Kaunas 77:62 (22:14, 15:17, 25:13, 15:18)

Najlepší strelci: Fridzon 15, Krstič 12, Teodošič a Weems po 11 – Dentmon 22, Jasikevičius 9, Javtokas 8

Real Madrid – Galatasaray Liv Hospital Istanbul 89:84 (20:19, 25:14, 21:19, 23:32)

Najlepší strelci: Carroll 15, Reyes, Rodriguez a Slaughter po 14, Darden 13 – Erceg 24, Akyol 16, Macvan a Arroyo po 12